Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha az új szemüveg szára...

Ha az új szemüveg szára szorítja a fülem mögött, akkor az idővel jobb lesz vagy menjek vissza már most az optikába és állíttassak rajta?

Figyelt kérdés
Műanyag keretes, orrnyeregben így illeszkedik, viszont a fülem mögött töri. Nem tudom idővel milyen lesz, első állandó szemüvegem, a tapasztalatom 0. Eddig kontaktlencsét hordtam szinte mindig. Előre is köszönöm szépen a válaszokat.

2022. júl. 30. 13:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz jobb. De ezzel bemehetsz bármelyik optikába, nem csak uda ahol készült, és igazítanak rajta.
2022. júl. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*oda
2022. júl. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát ha kevésbé lesz megszorítva, akkor viszont majdhogynem le fog esni az arcomról...

Lehetséges, hogy túl nagy a keret és hibáztam a keretválasztásnál. Viszont nem igazán örülnék neki, ha új keretet kellene csináltatnom,mert elég drága mulatság volt ez is...

2022. júl. 30. 13:50
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy optikus azért optikus, mert ehhez ért, ezt tanulta (jó esetben nemcsak tanították neki), ahogy az orvos a betegségekhez ért, a hentes a húsokhoz, meg a szeletelőgéphez, a zöldséges meg tudja kezelni a digitális, internetes kasszát, meg jó esetben a digitális mérleget is. Az optikus meg ehhez ért.


Amúgy szerintem új keretbe nem fogják belecsiszolni ingyen, ha mégis, akkor azt fogják mondani, hogy minden, a csiszolás során, vagy azt követően bekövetkező hiba (az üveg kiesése és/vagy összetörése, esetleges megkarcolódása, a keret bárminemű sérülése és/vagy tönkremenése) esetén ők bizony (Pilátus módjára) mossák kezeiket, és bizony - jogi, és mindenféle értelemben - te vagy a hibás, mert nem az ő keretüket vetted igénybe (pedig ők felajánlották plusz extra további 20.000-30.000-40.000-ért), hanem görcsösen ragaszkodtál a sajáthoz, amire persze NEM vállalnak a világon SEMMINEMŰ garanciát.

2022. júl. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tudom, de nem fogok tudni mit tenni, csináltatok akkor még egyet...

Nem fogom egész nap fel-le tologatni a szemüvegemet vagy pedig hagyni, hogy nekrotizáljanak a füleim. Várok pár napot és ha töri visszaviszem.

Egyébként az optikákról annyit, hogy a barátnőm szemüveges és ő is másodjára tudott olyat csináltatni, amiben tényleg jól is érzi magát, pedig elég neves optikában csináltatta az elsőt is...

2022. júl. 30. 14:06
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem fognak lazítani rajta, hanem a szárán hajlítanak egy kicsit, hogy ne nyomja a füled mögött.

Ettől még nem lesz lazább, nem fog lecsúszni.

2022. júl. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6: Optikus azt csinálja, amit mondasz neki. Ez is egy szolgáltatás, amiért fizetsz. Szép is lenne, ha a benzinkutas csak a sajátmárkás prémium üzemanyagot lenne hajlandó tankolni...
2022. júl. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ezt nem egészen értem hetes.
2022. júl. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Saját tapasztalat, hogy nem azt csinálja, amit mondasz neki... Több optikában is hiába kértem, hogy próbálják meg szorosabbra vagy éppen lazábbra állítani, ha úgy látták, hogy jó, akkor nem állítottak rajta vagy nem szívesen állítottak rajta. Utána persze elmondták, hogy a beállítás mindig egyéni, hogy ki hogyan szereti... Na köszi. Tudom bármelyik optikába be lehet vinni, nekem nagyon kiesik a lakóhelyemtől, ahol csináltattam, viszont ott hajlandóak úgy állítani, ahogyan szeretném.
2022. júl. 30. 14:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Minap voltam optikában, felpróbáltam jó pár szemüveget, volt, ami elsőre paszentos volt és voltak, amik lötyögtek.

Az optikus az egyik lötyögősnél többször állította a szárvéget ,de még úgy sem stimmelt.

Gyanús, hogy azt el akarta adni mindneképp.

Meg lehet menteni a szemüveged, ha tudják úgy hajlítani,hogy ne nyomjon és ne is essen le, vagyis komfortos legyen.

Viszont legközelebb olyna keretet vegyél, amin nem kell állítani, ami elsőre is pont jól illeszkedik, mert sztem úgyis a keret mérete és geometriája a mérvadó. Millió keretből lehet választani millió boltban, tehát inkább érdemes végigjárni őket, hogy a keret is tetszen és passzoljon is.

2022. aug. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!