Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek ez rendben van?...

Szerintetek ez rendben van? Új szemüveg

Figyelt kérdés

Szép Estét!


tegnap megkaptam a kész szemüveget!


Használtam is már egész nap, láttam vele rendesen, viszont ahogy egyik pontból a másikba néztem, szédültem, nem tudom pontosan leírni az érzést!


A mai nap viszont egész nap, ahogy dolgoztam benne, meg alapból ahogy viseltem, a szemem fájt, a halántékomnál, néha bele bele is nyílalt, máskor pedig csak simán fájt.

De volt hogy elmúlt, aztán később ismét előjött.

Ezenkívül szédültem, és mikor a földre néztem, vagy magam elé, és mentem, olyan érzés volt, mintha egy gödörbe lennék, lejtett az egész. És ez ma is, illetve tegnap is. És meg meg is szédültem.


Kérdeztem nagyon sok embert, volt aki azt mondta, hogy hozzá kell szokni. És volt aki azt mondta, hogy így ne hordjam, mert valami nem okés, nem kellene ilyen tüneteket produkálnia.


A nap végére, már annyira fájt a szemem, hogy le kellett vennem a szemüveget, és becsukni a szemem.


Érdemes próbálkozni vele, és elviselni ezt a szenvedést, mert ez velejár, vagy jónak kellene azonnal lennie?


Próbáltam időközben a régebbi szemüvegemet is, hogy produkál-e hasonlót, viszont annál ez a görbület nem volt meg, vagy lejtés.


És nem is emlékszem hogy mikor a régi meglett, lett volna problémám vele, hanem azonnal tudtam használni rendesen.


Adatok:


Új:

B: SPH: -1 ; Cyl: -0.5 (axist nem tudom)

J: SPH: -1.5 ; Cyl: -0.75 (axist nem tudom)


Régi szemüveg:

B: SPH: -1 ; Cyl: -0.25 vagy -0.5 pontosan nem tudom már

J: SPH: -1 ; Cyl: -0.5



Segítségeteket előre is köszönöm


Nagyon durván zavaró, menesnel is, illetve konnyezek tőle meg nyomodik az egész szemem tőle vagyis fáj.


2021. okt. 5. 23:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy egylátós, tórikus lencse! Tehát nem progresszív!!!
2021. okt. 5. 23:54
 2/10 anonim ***** válasza:

Állítólag a cylinder szokott ilyen érzést produkálni, de főleg azoknál, akiknek először van olyan.

Nálad eddig is volt, így ennek nem kellene lennie.

Lehet nem jól találták el, és a valóságban eltér ettől az adattól.

2021. okt. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszod, én is érdekesnek tartom, hogy ha eddig is volt, miért ilyen brutál módon rossz. Fáj tőle nagyon a szemem
2021. okt. 6. 10:15
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem barátom hord elég erős szemcsit. Nemrég lett neki új, és úgy tűnt nincsenek ilyen problémái vele.

Egyik nap még a régi volt rajta, másnaptól az új, és azóta ezt hordja.

Szerintem a tiéddel lehet valami baj, ha nem jó, vagy nem lehetett megszokni pár nap alatt.

2021. okt. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Én is így gondolom, akárhány szemüveg Cserém volt soha nem volt ilyen problémám, megszöknom is egyedul mindig a keretet kellett.


Ilyen felrak, jó alapon kéne működnie, nem pedig megszokásból.


Nem is hordom így, visszafogom vinni.


Köszönöm.

2021. okt. 6. 21:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Minimális a különbség az új és a régi között, nem szabadna, hogy ennyire érezhető legyen, még ha rossz is. Szerintem félrecsiszolták a lencsét vagy nem néztek szemtávolságot és rossz helyen van a középpont kialakítva. Nézesd meg garanciában.
2021. okt. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nem is hordom így, maradtam a réginél. Jövőhét után tudom csak visszavinni aztán majd cserélik
2021. okt. 8. 11:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Vidd be egy másik boltba ne mondj semmit, csak kérd meg, hogy mérjék be, írják le neked a keret adait. Ne add oda a receptet! Szemtávolság, tengelyek, dioptriák, írják le. Kérd meg, hogy jelöljék a két lencsén azok középpontját.

Ezt vesd össze azzal, ami a papíron/recepten van. Ha pl. a szemtávolságot (PD) elrontották, okozhat gondot. Vagy ha a tengely nem úgy áll, mint kellene. Vagy ha a két lencse középpontja nem egy vízszintes vonalon van (feltéve, hogy a két szemed egy vízszintes vonalon van)

2021. okt. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
keret= szemüveg
2021. okt. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mérve bevolt a lencse, adatoknak megfelel. Arra gondoltam, gondoltunk többen is, hogy lehet a cylinder érték növelést már nem bírja az agyam feldolgozni, ezáltal van a szédülés és szemfájás.
2021. okt. 13. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!