Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tapasztalatok látóideggyulladá...

Tapasztalatok látóideggyulladással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Májusban látóideggyulladást állapítottak meg a bal szememen. Kórházban voltam egy hétig, infúzión keresztül kaptam szteroidokat, majd egy hétig otthon gyógyszereket (szintén szteroid) szedtem. MR nem mutatott ki SM-et. Azóta eltelt kb. négy hónap, szinte teljesen visszajött a látásom. A kérdésem annyi lenne, hogy aki járt már hasonló cipőben, később milyen tapasztalatai voltak? Néha mintha (...) fájna kicsit a fejem, meg nagy ritkán érzem, hogy mintha olyan érzésem lenne, mint anno mikor előjött a gyulladás. Azonban nagyon halványan érzem, és gyorsan elmúlik, s ahelyett, hogy újra rosszabbodna a látásom, inkább még mindig javulni (vagy legalábbis stagnálni) látszik. Lassan újra megyek vissza kontrollra, de addig is kíváncsi lennék mások tapasztalataira. Előre is köszönöm!
2010. szept. 22. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hónap után jöttek rá hogy látóideggyulladásom van szinte az utolsó pillanatban,már így sem volt biztos a felépülés,a bal szememmel egyáltalán nem láttam már. Megkaptam a kezelést ,én is steroidost kaptam de injekcióban kb.10perc alatt adták be,de én még fél évig szedtem a szteroidos gyógyszert itthon!.Ez mostmár kb.10-12 éve történt ,nekem is negatív lett az MR,kontroll minden,kb fél év alatt nyertem vissza a teljes látásom és a mai napig néha úgy érzem én is mintha úgy fájna a szemem ahogy akkor,de szerencsére ahogy te is írod nekem se jött vissza azóta sem,bár szerintem kicsit más a látásom élessége de ez semmiben nem befolyásol és ez is csak ilyen néha vissza-visszatérő.Most 40éves vagyok ,szerencsére minden rendben van,remélem Neked is így lesz! Jó egészséget kívánok!!!:)
2010. szept. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál! Azóta voltam orvosnál és ő is megnyugtatott, hogy a fejfájástól nem kell félni. Hasonlóan ahogy te is írtad, a bal szememen a látás erőssége nekem sem a régi, de érdekes, hogy mindent tökéletesen el tudok olvasni, ahogy a másikkal is, de valami különbséget mégis érezni. Az orvosok azt mondták, ez lehetséges, hogy megmarad, de szerencsére, mint írtam, engem sem korlátoz semmiben. Még egyszer köszönöm szépen, hogy visszaírtál! És minden jót :)
2010. okt. 7. 16:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem pont 1 évvel ezelött volt látóideg gyulladásom, 35 évesen, szintén a bal szememre.

1 hétig voltam kórházban infúzióban kaptam szteroidot, majd utána tablettában pár napig Methypredet. Szépen visszahozta a látásomat.

Amikor elfogyott a felírt mennyiség ismét elment a látásom.

Ismét kórház, 5 napig kaptam infúziót, majd tablettát.


Utána volt pár hónap amíg szépen lassan tisztult a látásom élessége, viszont már fél éve stagnál nekem is: 0,75 a visus.

Lehetséges, hogy nálam maradandó homályos látás lépett fel.


Néha én is érzem a tompa fájdalmat, de nem olyan élesen, mint amikor kezdődött. Fejfájásom nekem is olykor van.


Nekem se mutatott ki sem az agyvíz vizsgálata, sem a MRI semmit, csak a látóideg gyulladást.


Még vár rám egy látótér vizsgálat, de több szteroidot már nem kaphatok.


Ha bármilyen kérdésed van, nyugodtan írj privátba.

Jó egészséget!

2010. okt. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!