Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kőművesként lehet dolgozni...

Kőművesként lehet dolgozni kontaktlencsében? Vagy inkább szemüvegben ajánlott?

Figyelt kérdés
2022. aug. 10. 16:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább csináltass egy munkaszemüveget, gyártanak kifejezetten porvédős keretet ami halánték felől burkolattal rendelkezik. A kontaktlencse elég macera ilyen munkához. Ha véletlenül kiesik mindenképp kezet kell mosni, idegen test, szennyeződés nem érheti.
2022. aug. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én dioptriás védőszemüveget csináltatnék.
2022. aug. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Láttam már nem egyet szemüvegben, szóval lehet.
2022. aug. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

3.

Én meg még szemüveg nélkül is, igaz 80 fokos lett a derékszögű fal.

2022. aug. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
#4: Hja kéremszépen, akinek olyan igényei vannak, hogy vízszintes, függőleges meg párhuzamos meg derékszög... az legyen nagyon türelmes vagy gazdag.
2022. aug. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1


15 éve hordok kontaktlencsét minden nap, soha az életben nem fordult elő velem olyan, hogy kiesett volna. Ha kiesik a szemből, akkor nem megfelelő a lencse.


Nyugodtan lehet hordani, ha olyan melód van ami nagy porral jár, akkor pedig felteszel egy védőszemüveget és még látsz is. Sima szemüvegben nem tudsz munkavédelmi szemüveget viselni, mert akkor nem fogsz látni semmit, a hétköznapi szemüveg pedig nem véd a porártalmaktól.

2022. aug. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6, pont azért eshet ki, mert nem jó. Nem túl higiénikus kl-ben végezni ilyen munkát szerintem. Én is a munkaszemüveget javaslom, az véd rendesen. MAsszv erős.

1. voltam

2022. aug. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7.

De miért esne ki? Kontaktlencsében - pont kifejezetten a szemüveg helyett - intenzív versenysportot is folytatnak.

2022. aug. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A kemény kontaktlencsék tudnak véletlenül kiesni hunyorításnal, de olyannal talán egy-két optikus foglalkozik már csak az országban. Megfelelően illesztett lágy kontaktlencse nem tud kiesni.
2022. aug. 11. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7


Tehát akkor újra: ha kiesik a lencse, akkor nem a szemednek megfelelő görbületű lencsét kaptál. Tudod, mint mikor nyomja a lábad a cipő, mert nem megfelelő méretű. 1-el nagyobbat veszel, és akkor nem fogja nyomni a lábad.


Semmivel sem rosszabb poros helyen lenni kontaktlencsében mint nélküle.

2022. aug. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!