Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért van az,hogy folyamatosan...

Miért van az,hogy folyamatosan romlik a szem szemüveg viseléssel is?

Figyelt kérdés

Már 10 évesen -1,5 volt,úgy hogy nem is volt számítógépem akkor,nem tudom mitől romlott el eleve. Aztán az évek alatt egyre erősebb kellett,ma,13 évvel később már -5..agyam eldobom bazzeg. Miért nem állt meg a romlás ha használtam szemüveget gépezéskor és tévézéskor? Aztán ott vannak azok,akik napi 5 órát gépeznek szemcsi nélkül,akik játszanak és közvetítik a neten,VR Pisti például. Ezeknek hogy nem fárad el és romlik a szemük?

Szóval rohadtul ijesztő ez 23 évesen,30 éves koromra úgy fogok látni minth tiszta könnyes lenne a szemem vagy mi??


2022. aug. 31. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 évesen +6-ossal kezdtem és kancsal is voltam a bal szememre. Most 32 évesen nagyon minimális a dioptriám.


Tornáztasd a szemed, pihentesd, esetleg csinálj olyat, hogy mikor otthon vagy, egy fél napra ne vedd fel a szemüvegedet. A szemüveg csak ellustítja a szemet, erősödni nem fog. Nekem hormonváltozás miatt tinikoromban volt, hogy 2-szer kellett egy évben szemüveget cserélni.

Van a lencséden monitorszűrő?


Egy idő után mindenkinek romlani fog a szeme, aki monitor előtt ül órákat.

2022. aug. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is ugyanígy romlana, ha nem viselnél szemüveget, a különbség csak annyi, hogy közben folyamatosan félvak lennél, így meg látsz a szemüveggel.
2022. aug. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És miért romlik ennyire? Genetika?
2022. aug. 31. 16:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Részben genetika, részben vitaminhiány, részben nem megfelelö szemhasználat - komputer, olvasás, kevés szabadban mozgás, távoli dolgok nézése.
2022. aug. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az, főleg genetika, welcome to the club, sokan vagyunk így. Előbb-utóbb megáll a romlás, nagyjából most fog ez neked is bekövetkezni.

Én 6 éves koromban kaptam szemüveget, 23 évesen nekem is kb. -5-ös volt, addig folyamatosan romlott. Aztán most, 39 évesen -6-os.

2022. aug. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nyilván én is játszok gépen,meg telózok,modern világ,de a szemüveg nem arra való,hogy a további romlást megakadályozza? Meg eleve az a -1,5 kiskoromban hogy alakult ki,mikor még csak meséket néztem mint mindenki és nyilván nem 1 méterre a tévétől.

Még azért -3-ig elment,ha annál megállt volna aszondom jó,de -5 elég gáz

2022. aug. 31. 17:20
 7/10 anonim ***** válasza:
NEM, a szemüveg arra való, hogy láss vele! A romlást nem lehet megakadályozni!
2022. aug. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Meg a szem romlása, ahogy már írtam is, elsösorban genetika!
2022. aug. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%

És az miért van, hogy nagyon sokan még mindig azt hiszik, hogy a szemüveg az egy gyógyszer és ha hordjuk, akkor megjavul a szem tőle (vagy legalább nem romlik), ha nem hordjuk, akkor meg romlik?

Semmi köze hozzá, egy optikai segédeszköz a szem elé helyezve és ennyi. Minden, fél dioptriánál nagyobb eltérés oka kizárólag genetika és - a lézeres szemműtéten kívül - semmit nem lehet vele tenni.

2022. aug. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mert anyámék ezt ültették a fejembe
2022. aug. 31. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!