Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért kell egyfolytában...

Miért kell egyfolytában szemüveget hordani? Mármint ha nem erőlteted akkor miért romlana?

Figyelt kérdés

Azaz,ha nem képernyő előtt vagy. Úgy olvastam,hogy -1,5 -nél már mindig hordani kell. De miért? Az csak egy kis rövidlátás.

Én sose hordtam csak akkor ha képernyőt bámultam,nagyon hülyén áll és szégyelltem. Most ha utazgatok,vásárolok,bármi amiben nem nézek képernyőt,mitől romlana ha nincs rajtam a szemüveg. Márpedig az évek alatt romlott


2022. aug. 31. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Az ember szeme - ahogy minden más testrésze is - öregszik, ezért a szem folyamatosan romlik, függetlenül attól, hogy eröleteted vagy sem, pontosabban ha túlerölteted, van esélye, hogy gyorsabban romlik, mint ahogy enélkül történne.

A szemüveget meg azért szokás állandóan hordani, mert anélkül nem látsz rendesen és hülyeségeket csinálsz!

2022. aug. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

“ Márpedig az évek alatt romlott”


Akkor vajon mi lehet az összefüggés aközött, hogy nem hordtad a szemüveget, és romlott a szemed...hm, bárcsak lenne rá valami magyarázat.

2022. aug. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
#1 de nem mindegy, hogy pluszos vagy mínuszos irányba romlott neki. Az öregedés miatt pluszos irányba szokott romlani, nem mínuszba.
2022. aug. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nekem minuszos volt már 11 évesen is,-1 ma már -3,5

2,hát igen bárcsak lenne,ha csak járkálok az utcán az miért rossz

2022. aug. 31. 19:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Nekem 18 éves koromig romlott a szemem.
2022. aug. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem -3,5 es siman elvagyok szemuveg nelkul ha nem kell tavolra latni. Pl vasarlas, seta kozben nem annyira zavar. Megszoktam, hogy homalyosak a dolgok, nem hunyorgok.
2022. aug. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én 20 vagyok

Mivel kiskorom óta ilyen,én is megszoktam,és észre se vettem hogy romlik mert homályosan szoktam meg. Aztán mondta az orvos,hogy az utcára is kéne hordani,innen gondoltam,hogy emiatt romlott tovább

2022. aug. 31. 19:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem 14 eves korom ota -3,5 es most 35 eves vagyok.
2022. aug. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%

1,2

Hagyjuk már azt a hülyeséget, hogy a szemüveg nem hordásának köze lenne a romláshoz. NINCS.

A mínuszos dioptria azért nő, mert az eredendően mínuszos szemnél a szemlencse alakja megnyúlt és ez addig nyúlik, amíg nő a fejjel együtt. Tehát valamikor 20 és 30 éves kor között megáll a romlás. A szemüveghordásnak ehhez az égvilágon semmi köze.

2022. aug. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a szemészorvos is azt mondta, amit a 9-es írt. És hogy hordjam vagy ne hordjam, ahogy nekem kényelmes.
2022. aug. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!