Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért beszélem le magam a...

Miért beszélem le magam a szemüvegről?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Tavaly voltam szemészetnél és ha még jól emlékszek akkor a bal szemem 0,25 a másik 0,50 talán. Nem tudom hol van a papír sajnos ahol le van írva. Miután megkérdeztem az orvost, hogy állandó-e a szemüveg, komolyan azt mondta, hogy igen. Egy ideig hordtam de utána mindig lebeszéltem magamat, hogy nem kell és nem hordtam csak amkor számítógép meg ilyesmi elé megyek. Nem tudom, hogy mitől van, de émelyeg egy picit a fejem, most a szemem miatt vagy csak valami más miatt azt nem tudom. De szeretnék segítséget kérni tőletek.


20 F


2022. szept. 5. 14:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Mostckomolyan azt szeretned h egy kőműves józsi vagy kasszás erzsi überelje az orvost??
2022. szept. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gyomorrontás, holnapra kihevered.
2022. szept. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2/2


Hát igazából ez már 1 hete érzem. Gyomorrontás azért egy kicsit más.

2022. szept. 5. 15:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha összevissza hordod a szemüvegedet, az okozhat fejfájást, émelygést. Hordd rendesen és járj rendszeresen kontrollokra.
2022. szept. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4#4


Lehet, hogy tévedek de úgy tudom, hogy 2 évenként kell járni szemvizsgálatra. Vagy nem?

2022. szept. 5. 17:32
 6/9 anonim ***** válasza:
#5: Hát én csak panasz esetén megyek vagy ha küldenek. Nem is tudom, hogy egészséges dolgozó emberek honnan szakítanának időt arra, hogy munkaidőben a szemészeten lófráljanak.
2022. szept. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0,25 meg 0,5-tel csak magadat szívatod, ha elkezded hordani. Teljesen felesleges.
2022. szept. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A 7es válasz nem éppen így van... Nekem is ugyan ennyi volt mikor először felirtak szemüveget. Persze én is ba..am rá. Jelenleg már 1 és 1.25... Szóval nem hinném, hogy megszívja ha hordja. Nekem annak idején azt mondták, ha rendesen hordom javul a szemem. Hát nem hordtam rendessen. Van eredménye is...
2022. szept. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8.

Wazze, ne terjeszd már te is ezt a hülyeséget. Egy szem soha nem romlik vagy javul attól, hogy van előtte egy optikai segédeszköz vagy nincs. A szemüveg nem gyógyszer. Olyan, mint a hallásjavító-készülék vagy a mankó. A rövidlátás oka minden esetben genetikai, a hogy a romlásáé is. Kizárólag szemműtéttel korrigálható, azután, hogy a fej növése és ezzel a szemgolyó nyúlása megállt.

2022. szept. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!