Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha árpa van a szememen de...

Ha árpa van a szememen de csak egy darab akkor azt mindenképp le kell műteni. Vagy van rá más megoldás? Illetve attól viszkethet a szemem?

Figyelt kérdés
24/N

2022. szept. 26. 17:05
1 2
 11/11 Metionin ***** válasza:

"A szemhéjak külső és belső felületén számtalan különböző típusú mirigy található. A belső felületen elhelyezkedő Meibom-mirigyek gyulladása az úgynevezett belső árpát (hordeolumot), míg a szemhéj külső részén található Zeiss-és Moll-mirigyek gyulladása pedig a ritkábban kialakuló külső árpát okozza. Legtöbbször (a kötőhártyán és a szemen, a pillák között élő) baktériumok tehetők felelőssé a gyulladásért - ezek között vannak például bizonyos staphilococcus-törzsek is."


Most gugliztam ki, amúgy én sem tudtam mitől van. Anno anyám lebaszott, hogy biztos dörzsöltem a szemem :D

2022. szept. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!