Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » -1 szem rossznak számít?

-1 szem rossznak számít?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Voltam szemészeten egyéb problémák miatt,és azt mondták egyebekben hogy -1 és a szemem,kell majd szemüveg. De részletesen nem tértünk ki rá,mert más volt a gond amivel mentem.

Azt szeretném kérdezni,hogy ez nagyon rossznak számít,vagy nem vészes?

Nem kellett eddig szemüveg,és fogalmam nincs mi hogy megy :D

Köszönöm szépen!


2022. szept. 30. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Van, aki már a -0,25-nél világvégét rendez, és van, aki simán elhordja a -5-ös szemüveget is.


Ha sokat romlik és zavarni fog, akkor mélyen zsebbe nyúlva lesz lehetőséged lézeres szemműtétre bizonyos dioptriától.


Amit tudok javasolni:

Kérj kék-fény szűrő bevonatot a lencsékre.

2022. szept. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem vészes.
2022. szept. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Én úgy tudom a kékfény-szűrő csak reklámfogás és sokakat zavar.
2022. szept. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3 a kékfény rendkívül káros, ezért nem ajánlott semmilyen képernyőt nézni lefekvés előtt 2 órával, mert nem tud tőle megfelelő anyagokat termelni úgy az agy, ami alváshoz kell
2022. szept. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 ...és emiatt elképzelhető, hogy valamelyest rosszabbul alszol vagy nehezebben alszol el. Nem az a dolog, amire az orvosszakma a "rendkívül káros" kifejezést használni szokta. Optikus szakmai egyesületek konkrétan már felszólaltak egyes gyártók pánikkeltő marketingje ellen, melyekben indokolatlanul túlnagyítják a kék fény lehetséges hatásait.
2022. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

4.

Nyáron ki se mozdulj bentről. Ott az a rohadt nagy kék ég...

Ha meg zavar bárkit is a monitor "kéksége", akkor ingyen leveheti a VGA programjában és máris nem kell az egész világot enyhén sárgában szemlélnie.

2022. szept. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem zavar a kék fény, de ettől függetlenül ez egy tény, hogy blokkolja a melatonin termelést, ami kell az elalváshoz. Ennyi
2022. szept. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7.

Még egyszer mondom: tekerd le a monitoron a kék összetevőt vagy ha azon nincs, akkor a VGA driverében 1000%, hogy van ilyen opció. Ez még pénzbe sem kerül.

És különben is: mennyi az annyi, ami blokkol? Honnan tudják, hogy mennyit kell levenni? Ha tudják, hogyan gondolják megvalósítani egy minden esetben fix értékű szűrővel? Miért jó az, hogy egész nap az egész világot nem színhelyesen látja az illető?

Engem mellesleg soha semmiféle kék izé nem akadályozott az elalvásban és téged sem az fog, ha egyáltalán, hanem az a tartalom, amit az ember ilyenkor még lefekvés előtt 7 mp-cel is fogyaszt.

2022. szept. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!