Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A laboreredményben 4,664...

A laboreredményben 4,664 uIU/ml TSH érték mennyire számít rossznak? Ezt már szokás kezelni?

Figyelt kérdés
Csak ügyfélkapu regisztrációnak köszönhetően látom az értéket, az orvosommal még nem beszéltem meg, de érdekelne, hogy mire kell számítanom. (Rendszertelen menstruációs ciklus miatt küldtek vérvételre.)

2022. márc. 11. 22:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Kicsit magas, tehát alulműködik a pajzsmirigyed. Nekem hasonló értékre még nem adtak gyógyszert, de ha fiatal nő vagy, és gyermeket szeretnél, akkor ezt kezelni kell. Ha problémát okoz, tehát ciklus zavarokat, akkor is érdemes vele foglalkozni.
2022. márc. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nemsoká 24 leszek, és egyszer valószínűleg szeretnék gyereket, de nem a közeljövőben. Nem tudom, hogy a szabálytalan ciklusomat ez okozza-e, mert sosem volt szabályos, de 3 évvel ezelőtt, amikor utoljára vizsgáltak TSH-t nálam, még 2 alatt volt az értéke. Egyébként eszerint a konkrét lelet szerint még éppenhogy beleférek a normális tartományba (0,350 - 4,940), de tudom, hogy a felső határt a legtöbb helyen alacsonyabban húzzák meg, ezért írtam ki a kérdést.
2022. márc. 12. 16:23
 3/18 anonim ***** válasza:
A TSH önmagában nem elég informatív. Szokták nézni a T4 és T3 szinteket is. A többi hormon értek rendben van?
2022. márc. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

[link]

Egyelőre csak ennyit lehet látni, de ha lesz változás, update-elek. Arra "utasított" a doki, hogy akkor fáradjak hozzá vissza, ha a progeszteron eredmény is meglesz, de talán mondanom sem kell, hogy az még hetek kérdése.

T3 és T4 szint vizsgálatára milyen esetben kerülne sor?

2022. márc. 12. 18:51
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha a TSH eltérést mutat, vagy a tünetek alapján indokolt.
2022. márc. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Erre további endokrinologiai vizsgálat célszerű. Baba hoz 1 körüli TSH kell .
2022. márc. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Beígért update:

[link]

2022. márc. 17. 22:51
 8/18 A kérdező kommentje:
Tény, hogy az elmúlt hónapokban a szokásosnál több stressz ért. Ha külön-külön keresek rá a kritikus értékekre, azt találom, hogy akár erre az egy okra is vissza lehetne vezetni a problémámat (már több mint 60 napja nem jött meg, amikor orvoshoz fordultam, korábban ilyenre nem volt példa), de nem tudom, hogy az összkép mit mutat. Gondolom, ezután következik annak a kivizsgálása, hogy áll-e konkrét szervi baj a háttérben. Persze bárkinek a véleménye érdekel, aki jobban ért hozzá, mint én.
2022. márc. 17. 22:57
 9/18 anonim ***** válasza:
A prolaktin is elég magas, arra szerintem kapsz gyógyszert. Endokrinológusnál voltál ?
2022. márc. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Prolaktin magas, ez is okozhatja a menzesz kimaradását. Emellett van egy látens pajzsmirigy alul működés is, ami valószínű autoimmun. Endokrinologushoz el kell menni, lehet, hogy kell egy koponya MR os a prolaktin miatt. Kezelhető az állapot.
2022. márc. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!