Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem bírok tartósan...

Miért nem bírok tartósan monitoron olvasni/dolgozni?

Figyelt kérdés

Nem újkeletű, amikor a szakdolgozatomhoz kellett online forrásokat olvasnom is szenvedtem.

Jelenleg gyakornok vagyok és sokat kell gépen dolgozni, viszont pár hét után eljutottam oda, hogy nem bírok érdemben teljesíteni. Fejfájásom van, szemszárazság (ez még orvosolható), szédülés, szemhéj rángás és hányinger. A sorok összefolynak és nem bírok olvasni. Ez sajnos olyan 30 40 perc után jelentkezik.

A monitor nézéssel nincs bajom, csak, ha olvasnom kell rajta, az ebookot se bírom, telefonon se. Olvasni egyébként sokat szoktam, de mindig könyv/újság formájában.


Két éve voltam szemésznél magánrendelésen, azt mondta nincs baja a szememnek, nagyon jó a látásom, de sajnos vannak akik nem bírják a gépelőtti munkát.

Tényleg próbáltam már védő szemüveget, színek állítását, de nem segített semmi.

Esetleg valami ötlet, vagy próbálják meg másik orvoshoz menni?



2022. okt. 6. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Két éve? Tudod mennyit romolhat a szemed 2 év alatt?

Nem kell másik orvos, de legalább ugyanahhoz menj vissza. Vagy bármelyikhez. Két év az rengeteg ilyen munka mellett.

2022. okt. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nézesd meg, esetleg egy labort csináltassál. Illetve igyál több vizet. (ne cukros üdítőt meg energia ital, hanem sima vizet).
2022. okt. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Két éve a szakdoga írás alatt is ugyanilyen panaszaim voltak és amiatt voltam orvosnál, azóta pedig először dolgozok ennyire géphez kötött munkát. Ezt nem fogalmaztam meg egyértelműen.


Nem iszok cukros dolgokat, és energiaitalt sem. Az étkezésekre + kellő vízivásra is figyelek, mivel próbálok sportosan és egészségesen élni.


Az orvos jó ötlet, én is agyaltam rajta, köszönöm!

2022. okt. 7. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!