Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rövidlátó kontaktlencsével...

Rövidlátó kontaktlencsével nem látok jól közelre. Hozzászokás kérdése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Második napja használok -1 dioptriával kontaktlencsét. Ofotértben kaptam a szokásos procedúra után.

Távolra jól látok vele, viszont közelre kényelmetlen, nem kifejezetten homályos de olyasmi a látásom, olvasni kellemetlen. Rákérdeztem még az optikában, hogy az normális-e, hogy nehezen fókuszálok, azt mondták persze, csak hozzá kell szokni.

Valóban így van, vagy esetleg másik fajta kontaktlencsével kellene próbálkoznom, volt-e valaki mással is ilyen?



2022. nov. 3. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy?

Ahogy öregszel egyre csökken a szem fókusztartománya.

2022. nov. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
20 éves vagyok csak, és lencse nélkül tökéletesen látok közelre.
2022. nov. 3. 22:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Szemüvegben milyen dioptriát viselsz? Mert negyeddel kevesebb kell lencsénél. Illetve használj műkönnyet, nekem anno nem mondta a kedves ofotértes és egy életre hazavágta a szemem.
2022. nov. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
-1 lett megállapítva újonnan, az eddigi szemüvegem -0,75 volt. A műkönnyet ma be is szereztem, mert éreztem, hogy nagyon kiszáradt a szemem sajnos, pár óra használat után is. Nem hallottam eddig hogy negyeddel kisebb dioptria kell, mi áll ennek a hátterében?
2022. nov. 6. 00:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Kontaktlencse esetében mindig negyeddel kevesebb dioptria kell, mert ráfekszik a szemedre.
2022. nov. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mivel második napja használod, így nem szokatlan, mivel új a szemed számára és nincs hozzá szokva. Ha még 2 hét után se tudod megszokni, akkor menj vissza az ofotérbe. Nekem először az erősebb szemüvegem is furcsa volt pedig már tizenéve viselem. Kell egy kis idő míg hozzászoksz.
2022. nov. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!