Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kérhetek részleges tesifelment...

Kérhetek részleges tesifelmentést látás probléma miatt?

Figyelt kérdés
Az egyik szememmel nagyon homályosan látok, ami azt eredményezi, hogy szinte semmi térlátásom és egyensúlyom nincs, mindennek nekimegyek és állandóan beverem valamimet, ha nincs rajtam a szemüvegem. Közölte a tesitanár, hogy ha végzünk a mostani anyaggal, gerendázni fogunk (a fiúk meg gyűrűzni). Ezzel csak az a baj, hogy a látásom miatt úgy zúgnék le róla, hogy öröm lenne nézni. Az még hagyján hogy egyest kapok, attól jobban félek hogy csúnyán összetöröm magam. A szemüveg ugye nem játszik, mert abban a pillanatban ahogy megpróbálnék bukfencezni, vagy gyertyát csinálni, leesne. Ha elviszem az iskolaorvoshoz a szemészeti leleteket, és vázolom neki ezt így, szerintetek ad részleges felmentést?

2022. nov. 5. 08:26
 1/6 Katona Dius ***** válasza:
100%
Nem biztos,hogy ad,de egy próbát megér. Kontakt lencse nem jöhet szóba?
2022. nov. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Valami olyasmit mondott a szemész, hogy a szemem görbülete miatt nem lehet kontaktlencsém.
2022. nov. 5. 09:09
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Sportoláshoz való szemüveg nem játszik? (sportszemüveg) nehezen törik és kb esélytelen, hogy leessen a fejedről.
2022. nov. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem adni fog, ha normális.
2022. nov. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Iskolaorvos/szakorvos ad felmentést ha indokolt. Nálunk a tériszonyos diákoknak a gerenda gyakorlatot a földön kellett végezni, vagy más feladatot kaptak. Meg tudja oldani a tanárod ha akarja.
2022. nov. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Orvostól kérj felmentést, a tanár nem fogja hagyni, hogy "ellógd" egy kitalált probléma miatt...

Igen, vannak ilyen gyökér tanárok. Nekem a gerincem miatt nem szabadott vna bukfencezni. Na, amíg nem hoztam igazolást a gyógytornásztól és ortopédustól, pont lesz...ta.

2022. nov. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!