Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Zöldhályoggal mik a kilátások?

Zöldhályoggal mik a kilátások?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Édes apámnak Zöldhályogja van amit a helyi kórházba félre is kezelték 8 éven át. Szeptemberben voltam Szemészeten ahol külön kértem szemnyomás mérést ami 21-23 volt. Ma volt neki kontroll vizsgálata Budapesten, elkísértem és engem is megvizsgáltak. 22-23 volt a Szemnyomásom, csináltak ilyen képeket, ehhez nem értek. Ezután a professzor megnézte a szemem és vissza rendelt hogy 2 héten belül csinálni kell egy látótér vizsgálatot, mert így nem ír fel szemcseppet. 99 százalék hogy nálam is kialakult a betegség, mértéke még kérdéses. Ha beáll a Szemnyomásom normál értékre majd mire számíthatok? Romlik fokozatosan megvakulásig, vagy a károsodás mértéke a kezeléssel megallithato esetleg szinten tartható, vagy csak lasítható a folyamat?



2022. nov. 8. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Van olyan zöldhalyog, ami műthető. És még egyéb számos körülmények is befolyásolja a továbbiakat. Miért nem az orvost kérdezted/kérdezed meg? Nincs két teljesen egyforma betegség.
2022. nov. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Higgadtan mondott ott valamit latinul meg irkált a papírra. Szemcseppet 33 évesen nem akar felírni ha nem szükséges. 2 héten belül menjek vissza és kérjek időpontot. Ki jöttünk és az öregem el. És ő vilagositott fel hogy be kaptam a legyet. Minthacdak egy mezei megfázás tárgyaltunk volna. Ezért sem szegeztem a doktornak a kérdéseke.
2022. nov. 8. 19:26
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Írd össze legközelebbre a kérdéseidet. És mondd meg neki hogy ezekre fontos tudnod a választ, legyen szíves válaszoljon.
2022. nov. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy konkrétan megállítja a romlást a cseppentés. De azt tudni kell, h.nem minden magas szemnyomás okoz ilyet, illetve nem mindig társul hozzá magas szemnyomás.
2022. nov. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, a szemcsepp ezt a pici magasabb értéket leviszi, normális orvos 3 havonta nézegeti. Ha úgy jársz mint én ( egy héten 3-szor reggel homályos látás) azonnal orvos, rohamom volt, 48-50 értékkel még aznap megműtöttek lézeresen. Azóta szemcsepp és 15 az érték. Örökölhető.
2022. nov. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem 28 évesen diagsznosztizáltak. Most 30 vagyok. Azóta latanoprost szemcsepp és 3 havonta vizsgálat.

Ez a betegség gyógyíthatatlan, csak szintentartható. Még azoknál is akik csepegtetnek, 20%uk a végén megvakul.

Egyéni minden esetben a betegség lefolyása. Lehet valaki soha nem vakul meg, van aki 5, van aki 10 év alatt.

Ez nagyon nyomasztó, tudom, nekem is felkellett dolgoznom.

2022. nov. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%
Ma már nem vakul meg senki akit kezelnek. Olvass utána.
2022. nov. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!