Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Csíkok, pöttyök jelentek meg...

Csíkok, pöttyök jelentek meg a látásomban. A szemész orvos azt mondta, hogy ezek idegen anyagok vagy törések a szememben és nem tudunk vele mit csinálni, korral előjön. De én még csak 35 vagyok és egyik napról a másikra történt. Van rá gyógymód?

Figyelt kérdés

Akár alternatív gyógymód?

2 csík nagyon zavar, olyan mintha repülő legyet látnék.



#életkor #szemlencse #Csík a látásban
2023. jan. 1. 19:31
1 2
 1/13 anonim válasza:
Üdv! Ezek a pöttyök, csíkok irritálják a látásod vagy fájdalmatlan módon jelentkeznek? Illetve állandó jelleggel fordul elő vagy bizonyos alkalmanként veszed észre? Kettőslátásod van?
2023. jan. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Fájdalmatlan, állandó és ugyanazokon a helyeken vannak, szem mozgatással mozognak. Nincs kettős látás. Ha egy pontra nézek, egy-két másodperc alatt eltűnik, a szem megmozdításával látom
2023. jan. 1. 19:44
 3/13 anonim válasza:
Milyen munkakörben dolgozol? Stresszes környezetben vagy? Sokat használsz monitort, illetve szemüveget viselsz?
2023. jan. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Bocsánat ha sok a kérdés, de valahogy el kell indulnom egy vonalon, hogy ötletem legyen mi lehet.
2023. jan. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyik sem. Vendéglátás, szálloda, de nem túl pörgős
2023. jan. 1. 19:49
 6/13 anonim válasza:
Értem, nekem az első gondolatom az lenne, hogy nálad gyakrabban fordulnak elő a szem belsejében kicsapodó fehérjék, mely által megtöri a fény útját, így azokon a területeken úszkáló foltok jelennek meg. Ezek egészséges emberekben előfordulnak, nem kóros, valakinek gyakrabban jön elő. A biztonság kedvéért megnézetném más orvossal is, ha nem változna az állapotod vagy romlana. Remélem valamennyi iránymutatást tudtam adni.
2023. jan. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ha orvos megnézte, akkor nincs gond a szemeddel, ezeket okozhatja a csarnokvíz besűrűsödése pl., máshogy törik meg a fény ott, de ezzel semmit sem lehet kezdeni és felesleges is lenne, sajnos ez ellen nincs semmilyen gyógymód. Nekem is van ilyen, már vagy 10 éve, szemész szerint semmi baja a szememnek, de azóta is stagnál.
2023. jan. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

35 évesen ez nem túl korai? Mint 18 évesen őszülni?

A kicsapódó fehérjék más területen is megjelennek pl agyban? Mert nekem kicsit korábban a szemprobléma megjelenésétől különböző életfunkció zavaraim vannak, légzés, szédülés, szív bedobbanások

2023. jan. 1. 20:51
 9/13 anonim válasza:
Nem korai, nekem is 24 évesen szokott jelentkezni havonta egyszer-kétszer. Az 7-es válaszoló ahogy írta, ez a szem belsejében lévő csarnokvíz fehérjéi kicsapódnak, ami csakis kizárólag a szemben található. Nem az agyban keletkezik, nem sok köze van hozzá. A további problémák amiket felsoroltál azok most is fennállnak vagy csak alkalmanként jelentkeznek, illetve van-e összefüggés a pöttyök és csíkok megjelenésével?
2023. jan. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Először a zavarok jelentkeztek, pár hónap múlva a szem problémák. Igen, fent áll minden, napi szinten. Igazából szenvedek vele nagyon, de semmi nem derül ki. Csak vérvételt néznek meg elküldenek haza, hogy fárasztó vagyok számukra.
2023. jan. 1. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!