Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Előre is bocsi ha hosszú...

Előre is bocsi ha hosszú lesz. A mutetem , pontosabban a csaszarom óta lataszavarom van. Pixeles, úszkáló foltok, zavaro , sugaras fények, feliratos filmeknél majdnem duplázódó betűk.. + fülcsengés.. de a látás zavar fenytol függő,hogy milyen ?

Figyelt kérdés
Milyen mertekben és Formában jelentkezik. Ami Nagyon ilyesztő a legújabban észre vett.. mikor az égre nezek a sok hulló kristalyszerű szemcse mellett látok egy csomó mozgó foltot.. mintha tölcsérszerűen haladnának nagy sebességgel egy pontba, egymás után rengeteg kör alakú , átlátszó, fekete szélű folt, nagy sebességgel haladnak a bizonyos pont felé mintha a pont szippantaná őket be sorra.. és sosem fogynak el.. talán meg őrültem… de tényleg ezt látom.. esetleg van e még így valki? Tudom esélytelen de hátha mégis 🥲🥲🙏 vagy mi lehet ez??

2023. jan. 22. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Mikor volt a műtét?

Ha az égre nézek én apró csillámokat látok. Pont olyan, mint mikor a hó csillog. A szemem előtt pedig állandó jelleggel szürke foltok, vonalak úsznak el. Spontán van ez. Gyanítom egy régebbi orrmelléküreg gyulladás a ludas. De nálad biztosan egész másról van szó

2023. jan. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A pixeles látást egész nap tapasztalod? Nekem nagyon Visual Snow gyanús a tünetek alapján, nekem is ugyanez van. Bár nálam veleszületett dologról van szó, nem szerzettről. A statikus pixeles látás, villódzó fények, duplázódó betük, foltok a látótérben és a fülcsengés nagyon gyakori tünetek. Neten vannak fent képek és videók erről, érdemes rákeresni és megnézni hogy ilyen-e a te látásod is.

Önmagában ez egy gyógyíthatatlan állapot, igazából annyira ritka hogy kutatások sem folynak ezirányba. De nem veszélyes, nem lesz rosszabb a látásod, nincsenek súlyos következményei. Nem szokott se rosszabbodni se gyógyulni, általában fix marad. Lényegében baromi zavaró tud lenni néha, de "csak" ennyit csinál. Meg lehet szokni egyébként, legalábbis ha valakinek enyhe vagy középsúlyosak a tünetei. Az én fülem konkrétan 0-24-ben, egész nap megállás nélkül sípol, csak az agyam ezt automatikusan kiszűri, csak akkor hallom már ha ráfókuszálok, másképp nem.

2023. jan. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, hallottam már erről a visual snow dologról, pontosabban inkább olvastam róla. Nagyon egyeznek a tünetek, és igen szerintem az van, annyi,hogy nem a legsúlyosabb formája, inkább középszintű szerintem. A fülcsengés nekem is állandó, de Azt tapasztalom hogy van hogy hangosabb van hogy halkabb, inkább este hallom jobban amikor minden el halkul. Napközben nekem is ki szűri az agyam ,azthiszem.. csak ez a tölcséres, köröket magába szippanto dolog zavar különösen, erről sehol nem találtam semmit és nem is olvastam hasonlót.. vagy talán csak rosszul fogalmazom meg , de eddig erre nem találtam választ.
2023. jan. 23. 09:54
 4/9 A kérdező kommentje:
A mutetem 5 hónapja volt.
2023. jan. 23. 09:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Szemorvossal látott?
2023. jan. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen.. több is.. és semmi problema a szememmel 🤷🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
2023. jan. 23. 20:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem ideggyógyásszal lenne célszerű megnézetni magad.

Engem is látott szemorvos, nekem azt mondta, rövidlátóknál gyakoribbak ezek a tünetek, szedjek magas dózisu c vitamint.

Beszedtem, a foltok köszönik, jól vannak azóta is...

2023. jan. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia! Azóta változott valami ? Az én tüneteim nagyon hasonlók . Terhesseg alatt kezdődtek , szülés óta rosszabb . Bár nekem a szemész látta is az üvegtesti homályokat
2023. máj. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia. Sajnos nem változott, azóta is tart. Viszont mostmár megszoktam , már amennyire meg lehet ezt szokni.. sajnos szerintem ez soha nem fog már el mulni.. :( de hátha mégis csoda történik.. neked pontosan mik a tuneteid?
2023. júl. 8. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!