Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehetséges hogy a szemnyomás...

Lehetséges hogy a szemnyomás csökkentő szemcsepp felfele viszi a nyomást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A családban van Glaukómás beteg (Édesapám), így váratlanul nem ért semmi, csapán az hogy 34 éves koromra kialakulóban van eme betegség. vérnyomás gondokkal kezdtek el vizsgálni, és Novemberben a Semmelweis egyetemen t9bb vizsgálat után kiderült hogy nyílt zugú zöld hályogom van. Szemnyomásom akkor 21 volt, és a prof nem írt fel semmi cseppet, csupán annyit hogy nézegessünk. Időpontom volt is idén Április 11-re, viszont 2 hete a bal szememben tompa nyomó érzést éreztem és a szemem körül is fájt. Itt helyben elvégeztettem egy látás vizsgálatot, mert Pest nekem egy esetleges semmiségért messze van. Látás vizsgálaton volt nyomás mérés , balban 25,5 a jobb szemen pedig 22,5. Aki végeztem azt mondta mérjünk rá 1 hét múlva és ha fentvan akkor szemészet. Kövi héten jobb szemen 18, balon 21. javasolták hogy csak elkéne menni az egyetemi kórházba ha már a helyi szemészetben nem bízok, mert nekik nem tetszik ez az ingadozás. tegnap el is mentem, nyomásmérés eredménye 18-18 mindkét szemen, OCT vizsgálat, aminek az eredményét nem értettem...mert az átlag embernek ez kínai. Most már lett felírva szemcsepp, amit ma ki is váltottam. Ezt a CUSIMOLOL szemcseppet kellene használnom reggel este 1-1 cseppentéssel, de mivel délelőtt váltottam ki, így fél 11 kor már nem akartam variálni, majd az estével kezdődik a móka. Annak rendje szerint cseppentve is lett a kora esti órákban , kb 5 fél 6 fele. Most azt érzem mintha a szemgolyóm keményebb lenne ha óvatosan odanyúlok. Ilyesmi keménységet akkor éreztem mikor 25 környéke volt. Létezik hogy nem lefele viszi hanem fel? Meg hogy kellene ezeknek hatni? Olyan mint a vérnyomás gyógyszer, hogy kell neki 1-2 hét mire beáll? Válaszokat előre köszönöm!



2023. jan. 31. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:

A gyogyszernek kell 1-3 het mire beall (nekem 3 het volt). Es nekem azt ia irja a betegtajekoztato hogy cseppentes utan a konnycsatornat kb fel percig be kell nyomni ujjal hogy “ne follyon el” a gyogyszer, de en Latanoprostot hasznalok, lehet az mas.

Akkor van akut baj azaz “galukomas roham” ha ég, viszket, kipirosodik, könnyezik, es faj a szem. Akkor azonnal korhaz!

Egyebkent segit a szintentartasban a sport (kardio), de ne allj fejre meg alapjaban ne hajolgass mert akkor a fejbe szall a nyomas. Szoval csak olyan sportok ahol nem kell nagy erot kifejteni meg hajolgatni.

2023. jan. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A helyi parkfenntartó osztályon dolgozom. jelenleg utcai sorfák gallyazása zajlik. Akkor nem nagyon kellene gallyat szedegetni gondolom. Nyáron meg jóformán motoros kaszálok. Annál van egy kisebb fejbiccentés. Az még belefér? Kérdeztem én a szemészt, hogy kell-e az életmódom változtatni, meg ilyesmi. Azt mondta nem befolyásolja. Cseppentéskor fájt meg mart elég rendesen, úgy 4-5 percig aztán már nem.
2023. jan. 31. 22:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért ilyen értékekkel még ne temesd magad, és ne gondold, hogy le se hajolhatsz. 38-cal szűrtek, lézeres műtétre 50-es értékkel küldtek. Nem hinném, hogy felviszi a vérnyomást.
2023. febr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!