Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy lehetséges, hogy eddig...

Hogy lehetséges, hogy eddig 20 éven keresztül 1-es cilinder érték volt bal és jobb szemnél is, most viszont 0,75-öt írtak? Lefelé változhat?

Figyelt kérdés
Félek így csináltatni új szemüveget, mert 150 ezret nem akarok kidobni, ha nem lesz jó.
2023. febr. 3. 14:57
 1/2 anonim ***** válasza:
A kor előrehaladtával változhat. Nekem is javult, azt mondták, x korban- kb plusz mínusz pár év- megáll a romlás, és nem fog tovább romlani. Mármint rövidlátóként. Aki távollátó és telik az idő, időskorában romolhat a szeme közelre, de rövidlátónak egy idő után nem romlik tovább, és ő közelre a későbbiekben is jól fog látni. Tehát igen, javulhat is egyébként.
2023. febr. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én sem tudtam eddig erről semmit, de most pont így jártam, nekem a 0.5-ös cilinderemről mondták, hogy 0.25-re változott.

Sajnos, az a gyanúm, ez nem azt jelenti, hogy megjavul s látás, hanem, hogy az alap-dioptria már olyan sok, ami mellett nem számít ilyen kicsi cilinder.

De nem vagyok szemész, sem optikus, szóval én is szívesen venném egy hozzáértő válaszát.

2023. ápr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!