Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Új szemüveget csináltattam...

Új szemüveget csináltattam pár hete. Ez normális, velem van baj, vagy vissza kéne mennem vele?

Figyelt kérdés
Amikor felvettem az optikusnál, olyan volt, mintha részeg lennék. Szédültem és nem tudtam pontosan felmérni a távolságokat. Pl nem voltam benne biztos, hol van a lépcső, amire felteszem a lábam. Az optikus azt mondta hogy hozzá fog szokni az agyam, de ez azóta sem történt meg. Soha azelőtt ilyen nem volt
2023. febr. 14. 01:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyi ideje van ez, és hány dioptriás? Nekem egy idő után megszokta a szemem, 4 dioptriánál.
2023. febr. 14. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mittudomen721 ***** válasza:
Menj akkor vissza vele gondolom en. De total nem ertek hozza. Viszont lehet elszurtak vmit... nekem az uzemorvos kert szemuveget.. mikor belottek a dolgot lattam az egesz tablat aztan mikor megerkezett a szemuveg es mentem az uzemorvoshoz ott mar messze nem tudtam leolvasni mindent a tablarol. Szal vmi nem oke nalam sem... de vegulis nekem jo igy az uzemorvos meg nem kotott bele
2023. febr. 14. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nem jó, menj vissza vele
2023. febr. 14. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

25 eve van szemuvegem, 3-4 evente jon el a csere ideje. A legutolso cserenel en is ugy jartam, mint te, Kerdezo. Szedultem, hanyingerem volt az uj szemuvegben, csak 1 orat tudtam viselni, biciklizni nem mertem benne. Epp azon voltam, hogy visszaviszem, amikor helyreallt. Kb 1 het kellett hozza. Azota sincs gondok.

Ha nehany nap telt el, akkor en tovabbi par napot javasolnek. Ha mar legalabb egy het eltelt, akkor erdemes visszamenni.

2023. febr. 14. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Pár hete megvan és nem jó még mindig, akkor nem jó a szemüveg. Mikor szemészeten voltam és megnézték milyen lencsék kellenek, milyen kombinációban és sikerült beállítani, akkor azonnal jó volt minden, egy szemüvegnek is ilyennek kell lenni. Az szokott még gondot okozni, hogy amikor a próbalencsékkel nézik, akkor az a keret teljesen jól illeszkedik az orrnyeregre, teljesen hátra van tolva, a szemüvegkeretek meg általában nem ilyenek és lejjebb illeszkednek pár mm-rel, esetleg fél cm-rel, ez okozhat gondot. Nagy dioptriáknál nyilván kell több idő ennek megszokásához, de az max 1 hét.
2023. febr. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy konkurens látszerésszel, vagy a szemésszel, aki felírta, méresd be a szemüveget. Azt kell összevetni azzal, amit felírtak neked.

Multifokálisnál szoktak ilyen megszokási sztorik lenni.

2023. febr. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!