Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Homályos látás. Felírtak...

Homályos látás. Felírtak szemüveget, de mégsem merem kiváltani. A doki villámgyorsan átfutott az egészen. Amikor szemfeneket és egyéb dolgot nézett, akkor is csak csak úgy tessék-lássék alapon. Mi legyen?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy tényleg nehezen tudok már olvasni kis betűket. De vannak pillanatok, amikor egész jól látok mindent. Persze ez pár perc maximum, és elmúlik. Ez milyen már?

Szóval amikor az olvasó lencséket dugdosta a szemem elé, akkor már az 1-essel is tudtam olvasni, az 1.25-össel enyhén nagyobbak voltak a betűk, de az 1.5-össel jóval nagyobbak és talán élesebbek is.

Kérdeztem, hogy most akkor szabad nagyítania az olvasó szemüvegnek? Azt mondta, azt válasszam, "amelyik kényelmes".

Hát mondom, a másfeles kényelmesebb, mert minden nagyobb. Akkor azt írta fel.

Ez így rendben van szerintetek?

És az rendben van, hogy néha-néha szinte olyan, mintha nem lenne baja a szememnek? Esténként meg sokszor már rosszabb is. Akkor már a monitort sem látom jól.

Mit csináljak? Menjek egy el magándokihoz, számítógépes vizsgálatra?

Ott mit tudnak kideríteni? Miket vizsgálnak?

Sok kérdés, tudom. De hátha van itt olyan, aki nem csak kötekedik.

Köszi!



2023. márc. 8. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Miért nem mered kiváltani? A szemüveg nem harap.


Én ott tartok, hogy olvasni tudok szemüveg nélkül, de térképen a pici jeleket már nem látom jól. Nem mentem szemészorvoshoz, hanem elmentem egy tescoba, ott megnéztem a különböző dioptriájú szemüvegeket. Úgy teszteltem őket, hogy egy joghurtos pohár feliratát próbáltam elolvasni velük. Kiválasztottam a nekem megfelelőt, vettem hozzá gyorsan egy szép tokot is, és azóta használom, amikor kell.

Nem értem, te mit problémázol ennyit ezen a piti dolgon.

2023. márc. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát énis azt ajánlom hogy váltas ki a szemcsit

Hidd el a látás is egy olyan dolog hogy..:elképzelni sem tudod hogy mennyire rossz a látásod amig nem kapsz szemcsit és hirtelen minden 4k :D

Én 15hónapja hogy szemüveges vqgyok…

A környezetem régebben észrevette megjegyezte hogy kellene nekem szemüveg…az autosulis orvosin nemmentem àt a szemcizsgálaton..és ahogy meglett a szemcsi csak akkor jöttem rá hogy uristen de rosszul láttam eddig…

( -6 és -6,5) :/

2023. márc. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A nem merem kiváltani dolog azt jelenti, hogy hátha elköltöm a pénzt, és túl erős lesz, mert mondjuk elkezd majd fájni tőle a fejem.

Ezért gondoltam egy számítógépes vizsgálatra, ahol elvileg mindent lecsekkolnak.

Akkor kérdeznék még.

Olvasónál számít hogy éles a szöveg, de közben nagyít is?

A másik kérdés, hogy távollátónál is nagyíthat? Mert ott elvileg csak kompenzálja az élességet, igaz? Tehát nem nagyít!

Jól sejtem?

2023. márc. 9. 01:13
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja, még valami! Milyen távolságban láttok jól az olvasóval? Mert mindenhol azt írják, hogy 40 cm körül kel vele élesen látni. Nos, itthon van jóanyám régi szemüvege, ami még elég gyenge. Na, azzal tudok olvasni, de mondjuk több méterre is jól látok. Akkor az most túl erős?
2023. márc. 9. 01:15
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs rendben, mert egy dioptria van, ami optimális, a többi az alul vagy túlkorrigál. Ezt tesztábrák segítségével jól ki lehet szűrni és egy jó optikus fordít is erre időt.
2023. márc. 9. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Akkor menj el egy optikai üzletbe és ott géppel megnézik, aztán majd összehasonlítod a 2 vizsgálati eredményt, ott megmutatod az optikusnak a szemorvosi papírt és megbeszélitek mi legyen, és lehet is csináltatni szemüveget. Az orvosnál lévő lencse nem biztos, hogy ugyanolyan lesz, mint ami a szemüvegbe kerül, de nagyíthat valamennyit. Az, hogy egy ideig jól látsz, aztán nem az lehet attól, hogy a szem elfárad, de szemüveggel korriválva jó lesz.
2023. márc. 9. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem, azt hiszem. Köszi! Úgy vettem észre, hogy a fényre is érzékenyebb lettem idővel. Szóval, lehet hogy ezt is figyelembe kell majd venni.
2023. márc. 9. 13:56
 8/10 A kérdező kommentje:
#5 Nos, ez a doki mindig csak úgy szórja ki a betegeket a rendelésről. Nem fordít túl sok időt a betegre. Éreztem én is, hogy azért ennél több járna. Ebből mégiscsak fizetős vizsgálat lesz..
2023. márc. 9. 13:59
 9/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ez mind az szem optikai hibája miatt van, egy jó szemüveggel ez megoldódik. Persze nyilván csodát ne várj ettől, nem lesz ugyanolyan, mint régen a saját szemed, de alapvetően rendben lesz.
2023. márc. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nahát! Eddig egyetlen kötekedő sem jött! Kellemes csalódás!

2023. márc. 9. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!