Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegesek! Ti jobban...

Szemüvegesek! Ti jobban láttok a szemüvegetekkel mint a nem szemüveges ismerőseitek? Hányas a szemüvegetek?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 5. 03:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem. -4,5
2023. ápr. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bizonyos esetekben jobban, pedig -10 felettit hordok
2023. ápr. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem +8,5 -ös van, állandó.

Ezzel elég jól látom a kisebb betűket is, és havernál vettem észre, hogy volt amit ő nem látott úgy, mint én.

2023. ápr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%
nem, sohasem fogsz jobban látni szemüvegesen, mint egy jó látású ember.
2023. ápr. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4.

Dehogynem.

A 0-s szem az önkényesen van meghatározva (1 ívperc észlelése, vagyis amennyi 5 méterről a karakterek szárvastagsága az olvasótáblákon). Attól még van ennél jobb látás - mást ne mondjak, még az olvasótáblán is vannak kisebb karakterek az alsó vonal alatt - és ezt szemüveggel el lehet érni, mivel azzal teljesen ki lehet maxolni azt, amit az adott egyén szeme tud.

2023. ápr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5: el kivilágított táblán lehetséges, de szürkületben meg sötétben már felejtsd el.
2023. ápr. 6. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Warhola válasza:
100%

Szia!

Simán lehetséges mindkét eset.

Legtöbbször jobban látnak a szemüvegesek, mivel (és ezt optikusként mondom) sajnos rengetegen nem veszik, vagy nem akarják észrevenni, hogy szarul látnak. De lényeg a lényeg: a látásélesség egy relatív dolog.

Nem mindenkinek a szemét lehet 100%-ra korrigálni sajnos még szemüveggel sem. Viszont van, akit akár 120, 160 százalékra is ki lehet.

Az, hogy hány dioptriája van valakinek, nem feltétlenül van azzal arányosságban, hogy mennyire rosszul lát. Van vásárló, akinek 80 %-os a látása, 0,50 dioptriával meg 100%, de olyan is van, akinek ennyi dioptria mondjuk 10%-ot segít a látásán. Tehát pl. Nekem hiába van 2szer annyi dioptriájú szemüvegem, mint a barátnőmnek, az én nyers vízusom (korrekció nélküli látásélességem) jobb, mint az övé. Vagyis Ő rosszabbul lát szemüveg nélkül, hiába kisebb dioptriájú a szemüvege.


Gondolj csak bele. Ha veszünk két embert, akik mondjuk elkezdenek edzeni. Edzés nélkül az egyik ki tud nyomni 30 kg-ot, a másik meg 50-et, ez lehet csupán anatómiai tényezőktől. Ha elkezdenek edzeni (ugyanolyan súlyokkal, ugyanúgy) sem biztos, hogy a testük ugyanúgy fog reagálni az edzésre, lehet az egyik eljut 80 kg-ig, a másik 60-ig. Ugyanígy van a szemnél is.

Egy a lényeg: ha ki lehet korrigálni a szemet, akkor HORD A SZEMÜVEGET! Mert ha nem hordod, ellustul.. és pont mint az edzésnél, nem feltétlenül tudod visszahozni ugyanolyan állapotba.

2023. ápr. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7.

"a látásélesség egy relatív dolog."

"rengetegen nem veszik, vagy nem akarják észrevenni, hogy szarul látnak."

Nem látsz ezek között ellentmondást?

Pont ezt feszegettem a 4.-ben: nem lehet kijelenteni valakiről, hogy szarul lát, csak azért mert:

- szemüvegben jobban is láthatna,

- az átlagnál rosszabbul lát.

Ha valaki 10 méterről is eltudja olvasni a legalsó sort (>100%, kiváló látás), de amúgy az emberek többsége tegyük fel, hogy 20-ról tudná, akkor kijelentjük, hogy az előbbi szarul lát?

2023. ápr. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Többségében nem ( -6 )
2023. ápr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Miként tudnám ezt összehasonlítani? Hiszen nem látom, miként lát a másik! 🤔

Nem szokás azt sem taglalni, mit lát a másik, mit nem. Ha pl. a kolléga álldogál mellettem, nem szoktam kérdezni, látod azt a távoli feliratot, vagy látod annak a nőnek a Duna túl partján a mellei mennyire hegyesek. 🙃

2023. ápr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!