Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A lézeres szemműtét javításnál...

A lézeres szemműtét javításnál miért kell elfelejteni a vezetést? Mekkora eséllyel kerülhetek én is azok közé?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 28. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
22%
Ne engedd,hogy bele turjanak a szemedbe,mert úgy jársz mint az anyukám!Mind a két szemét műtötték már öt éve,azóta állandóan szemcseppel kezeli!Előtte homályosan látott,most meg már nem is fog rendesen látni!Na ezért tiltanak el a vezetestol!
2023. ápr. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Senior Séf ***** válasza:
86%

Nekem egy hónapja volt lézeres szürkehályog eltávolító műtétem. Másnap már jobban láttam a műtött szememmel, mint a másikkal.

Vezetni csak közvetlenül a műtét után nem tanácsos.

2023. ápr. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért nem javallott vezetni közvetlenül a műtét után, mert a műtött szemed le van takarva és pupillatágítót is kaptál, így a fény bántaná a szemedet. Kontrollon is adnak, utána hazavezettem napszemüvegben, de nem volt jó élmény.
2023. máj. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2.es, Ne haragudj, de hogy jön ide a te szürkehályog műtéted? Ezek a kérdések lézeres dioptriakorrekcióra vonatkoznak, közük nincs a műtéthez, amin te estél át!

Ahogy a közvetlen pupillatágításnak sincs. A kérdező hosszútávú kockázatokról kérdezett, amelyek tartósak! Igen, ennek nagy a kockázata, sokan járták meg, hogy évekkel később képtelenek voltak sötétben vezetni, vagy méregdrága speciális szemüvegekre kellett költeni, hogy ideig óráig még tudjanak vezetni. A szemszárazság és szemfájdalom is nagyon gyakori mellékhatás, ami igazából egy neuropátia, és rendkívül rontja az életminőséget. Ezek a komplikációk nem az elhanyagolható kockázat kategória, nagyon is sok műtöttnél jelentkezik. El kéne felejteni ezt a hülyeséget. hogy lézerrel csonkolni a szemet. Feltalálták a kontaktlencsét és a szemüveget is már.

ápr. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

#4

A glaucoma ellen nem használ a szemüveg, meg a kontaktlencse és a szemcseppek is csak egy ideig. A műtéttel szemben a vakság az alternatíva.

ápr. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
glaucoma? na te is összevissza locsogsz
ápr. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6

4-es vagyok Miért is?

ápr. 29. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert még a kérdést sem érted. Ezt hívják write-only üzemmódnak ugye. Semmi köze a szürkehályogod lézeres eltávolításának a lézeres látásjavításhoz, ahol dioptriát korrigálnak! A glaucomának pedig az égvilágon semmi köze a szürkeháyloghoz, és szintén SEMMI köze a lézeres dioptriakorrekcióhoz. Rejtély, hogy mégis hogy keverted ide. A kérdés pedig nem a pupillatágítás után előforduló átmeneti, pár órás látásszavarra vonatkozik, amely mellett aznap még tilos a vezetés, hanem a lézeres dioptriakorrekció egyik potenciális hosszútávű hatására, amelyre az első válaszadó is reagált. De gondolom megint hiába írtam le. Jelentettem, hogy értelmetlenségeket írsz, ennél többet nem tudok tenni az ügy érdekében.
ápr. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jelentetted? Egy hozzászólásért egy kérdéshez? A Nagy Testvérnek? Igazi, fasza vérmagyar idiótaként? Bravó! Tudod, hogy a magyarok annyian jelentették fel egymást a Gestaponak 1944-ben, mint az összes többi megszállt országban együttvéve? Aztán folytatták az ÁVH-nak. Méltó helyed lenne a panoptikumban.
ápr. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!