Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért romlik a szem, ha rossz...

Miért romlik a szem, ha rossz látási viszonyok mellett olvas valaki?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 28. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert az éleslátáshoz optimális törőközegen keresztül kell érkeznie a vizuális információnak, ezt a folyamatos korrigálást a szaruhártya és szemlencse görbületeinek változtatásaival tudja elérni a központi idegrendszer, ehhez viszont a szemmozgató izmokat kell —rossz látási viszonyok között—többet használni, és azok kifáradnak, a szemtengely nő, vagy csökken (a látás romlásának típusától függően).
2023. ápr. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Mert a szem erőltetve van.
2023. ápr. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm szépen!

Amiatt is romolhat a szem, ha teljes sötétségben bámulom a monitort? Vagy ha a fényes monitor nézése után kimegyek a sötétben vécére?


Mi az a határ, ami alatt semmiképp ne olvassak, nézzek betűket?

2023. ápr. 28. 22:42
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha olyan távol van a monitor tőlem, hogyha kihúzva magam kinyújtva a karomat magam elé az ujjam hegyénél van, az káros a szemeimnek?
2023. ápr. 28. 22:43
 5/8 anonim ***** válasza:

1.

Milyen magabiztosan terjeszted a hülyeséget. Méghogy nő vagy csökken a szemtengely ettől...és amúgy hogyan dönti el, hogy melyiket csinálja inkább?

[link]

2023. ápr. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5: mielőtt lehülyézel valakit, végezd el az orvosi egyetemet, vagy csak nyisd ki az élettan tankönyvet. Ráadásul, abban az is benne van, hogy amint fogalmaztál, mikor melyiket csinálja…
2023. ápr. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5: ja, az idézés hez én inkább tudományos cikkeket veszek figyelembe, majd ha azokból idézel, elolvasom talán. Pl. American Academy of Ophtalmology, Journal of ophtalmology…és még sok más.
2023. ápr. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ma olvastam elvileg nem romlik a szem ilyenkor, de nem tudom szemmel foglalkozó oldalon láttam.
2023. júl. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!