Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vajon miért lehet, hogy az...

Vajon miért lehet, hogy az autósok közel 40 %-a teljesen világítás nélkül közlekedik lakott területen kívül, de akár az autópályán is még kritikus látási viszonyok mellett is (gondolok itt például a vasárnapi szakadó esőre és viharra)?

Figyelt kérdés
Az autó életkorától függetlenül, a legújabbak esetében is. Nemtörődömség vagy annak tudatában vezetnek, hogy az atomatika miatt bekpapcsolt világítás mellett közlekednek? Nagy részük gyakorlatilag észrevehetetlen volt.
2021. máj. 27. 10:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Felelőtlenek, figyelmetlenek.
2021. máj. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Azért az a 40% erősen túlzó, inkább mondanám azt, hogy 10-ből 1, vagy 20-ból 1.

Egyébként igen, elfelejtik felkapcsolni, szerintem az új autók nagy része sem figyelmeztet erre.

2021. máj. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
2-es válaszolónak: a 40% tulzó lehet, igen, de a 30% teljesen reális és nem csupán az alsóbbrendű utakon szürkületben egy-egy falu között közlekedőkre vonatkozik.
2021. máj. 27. 11:51
 4/13 anonim ***** válasza:
81%
Nem reális. Elég sokat járok lakott területen kívül is, 10-ből 1-nek nem világít semmi. Jellemzően régebbi autók, mert 2012-től legalább a nappali menetfény működik kikapcsolhatatlanul.
2021. máj. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4%
4-es, tényleg kikapcsolhatatlanul? Jóval újabb autókat is látok menetfény nélkül és ez az, ami számomra aggasztó.
2021. máj. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
#5 Némelyik autónál a menüből ki lehet iktatni a menetfényt.
2021. máj. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Hol, Indiában?


Mert hogy Magyarországon a nagy többség világít mint a karácsonyfa. Inkább régi, rosszul karbantartott autóknál van ilyen gond, vagy a szarom bele sofőröknél.


Én mondjuk inkább látom azt, hogy még a ködfényszórót is feltolják, hogy a másik jobban lássa, hogy ő "jön" és "siet" jobban mint mindenki más.

2021. máj. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy szerintem az a jellemzőbb, hogy városban felejtik el felkapcsolni.


Én legalábbis jártam már többször így.

A sok mesterséges fénytől "tudat alatt" azt érzékelem, hogy megy a világítás és már indulok is. Nyilván hamar rájövök ha villognak, vagy ha elfogynak a lámpák.

A vicc az, hogy nappal bezzeg automatikusan kapcsolom ahogy indulok.

2021. máj. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az 5-ös válaszolóval egyet tudok érteni; aggasztó és értetetlen újabb gyártású autók esetén ez.
2021. máj. 27. 12:34
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Menüből tiltani? Nem gondolnám, a gyártóknak sem teszik lehetővé az előírások, hogy letiltható legyen. Szerintem inkább az van, hogy az olcsóbb kocsiknak izzós a menetfénye, és ha kiégett nem cserélték, mert az "csak" a menetfény, nem fontos...
2021. máj. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!