Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Glaukóma kiderítésére vonatkoz...

Glaukóma kiderítésére vonatkozó vizsgálatokkor adnak olyan szemcseppet, vagy használnak olyan vegyszert amiben tartósítószeres vagy irritatív anyag van?

Figyelt kérdés
Még nem voltam ilyen vizsgàlatokon. Viszont a szemem kb 1 éve nem bírja azokat a sminkeket, amiket előtte ezer évig használtam, csak natúrokat, menteseket maximum. Lehet vmi allergia, nem tudom. Ezért félek, hogy ott milyen szereket juttatnak a szemembe. Szóljak a vizsgálatok előtt erről? Esetleg ki is tudják deríteni ők azt is, hogy mit nem bír a szemem a smink összetevők közül? Vagy azt hol deríttethetem ki?

2023. máj. 3. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Kétféle cseppet adnak mielőtt megmérik a nyomást. Persze, szóljál, de gondolhatod, hogy nem tolnak be olyat, ami allergizáló.
2023. máj. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szolhatsz de igazabol mindegy mert igy is ugy is megkell merni a szemnyomast es a levegofujos megoldas pontatlan. Szal hiaba erzekeny a szemed, ez alol sajnos nem bujsz ki mert nincs mas szer.

De persze mondd meg nekik, vagy az orvosnak, legalabb tudomasul veszik. Csinalni nem fognak sztem semmitse mert sajnos nincs mas.

2023. máj. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
A levegőfújós mérésnél is cseppentenek valamit.
2023. máj. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A levegofujosnal nem cseppentenek semmit. A levego amilyen eroseggel visszapattan, azt merik. Ha neked elotte cseppentettek, rosszul csinaltak.
2023. máj. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Biztos rosszul csinálták, te már csak jobban tudod.
2023. máj. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tegnap voltam szemészeten, és a levegőfújásos mérésnél semmit nem cseppentettek a szemembe. Több érték is kijött, és az alacsonyabbat vette figyelembe a dokinő. Máshol kentek a szemembe alul valamilyen érzéstelenítő krémet, és hozzáért a szememhez a mérő. Az pontos értéket adott.
febr. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az 5-ös tudja rosszul, és igen, van, hogy elfelejtenek szemnyomást mérni szemvizsgálatkor pupillatágítás előtt, ezért sunyiban utána fújkodják a szemet. Pedig azt előtte kell, mert magas érték esetén kockázatos a tágítás. A hozzáérintősnél kell csak az éezéstelenítés.
márc. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a szaruhártya vastagságának mérése előtt kaptam egy érzéstelenítő szemcseppet, amitől utána 4 napig fájt a szemem. Olyan érzés volt, mintha lenne a szememen valami érdes felületű kontaktlencse.
márc. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!