Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mekkora bajt okozhat, ha a...

Mekkora bajt okozhat, ha a szemüveg nem cylinderes?

Figyelt kérdés

Voltam szemésznél, aki megnézte az olvasószemüvegem, és azt mondta, hogy nem cylinderes.

Úgy tudtam, hogy ilyen szemüveget hordok, de ezek szerint valami tévedés történt.

Ez mekkora gondot okozhat? (0,8-as cylinder) A szemüveg már másfél éve megvan (persze most cserélem)



2023. máj. 7. 07:48
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Cilinderes akkor kell, ha a szaruhártya nem egyenletesen gömbölyű, szemtengely ferdülés is van. Bajt nem okoz más szemüveg, csak nem fogsz jól vele látni, más a lencse.
2023. máj. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs igazán jelentősége, legfeljebb megmarad az astigmatismus és a vele járó "kettőslátás". Nekem azt mondta a szemész hasonló szemre, hogy addig jó, amíg nem használok szemüveget.
2023. máj. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
#2:Ezt nekem így nem mondták ki, de igaz. Nekem most kellett szemüveg, de egyáltalán nem látok benne jól, csak zavar.
2023. máj. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat használom a szemüveget, és elég érzékeny a szemem, fárad, romlik. Arra gondoltam, ez is közrejátszhat
2023. máj. 7. 12:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Meg ha jól emlékszem, hogy azt is mondták nekem a kettesnek, hogy örüljek, mert így, hogy astigmatismusom van, később lesznek csak rövidlátási gondjaim.
2023. máj. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!