Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hosszútávon szemüveg vagy...

Hosszútávon szemüveg vagy kontaktlencse éri meg jobban anyagilag?

Figyelt kérdés

Mert ez is egy szempont, ugye? A szemüveget csak egyszer kell kifizetni, már ha el nem veszik vagy el nem törik, a kontaktlencsét viszont folyamatosan kell pótolni, ugye?


Persze tudom, hogy nem mindenki válthat kontaktlencsére, meg nem is mindenki bírja a kontaktlencsét, anyukám is többször próbálta és nem bírta, persze az is igaz, hogy kiskorom óta sokat fejlődött a szemészet is és tán már mindenkinek lehetne kontaktlencséje, arról nem is beszélve, hogy a kényelem szempontjából a kontaktlencse könnyebb, hogy nem zavar a keret látványa vagy az orr nyomása, a kényelmet meg persze nehéz beárazni, tudom, ahogy azt is, hogy attól függ, milyen keret és milyen kontaktlencse és hol, de most általánosságban kérdezem csak.



2023. máj. 15. 07:30
 1/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Megvan mind előnye és hátránya. A kontaktlencse van többféle, van hetes meg havi, meg stb., de drágák, meg kell tanulni nyúlkálni a szemedbe, folyamatosan tisztogatni kell, ahhoz kell folyadék, stb., viszont nincs zavaró keret, együtt mozog a szemeddel.
2023. máj. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ja és még annyit, hogy ha kontaktlencséd van, akkor pótnak jó ha van szemüveg is, akármi történik vele, ne legyen gond. Bár ez inkább azoknak kell mindenképpen, akik anélkül nem látnak.
2023. máj. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egy évet voltam szemüveges még 17 éves koromban, más sok-sok éve, és úgy tűnik, hogy most megint kell, de nem akarok. Az az egy év is olyan volt, hogy éppen mire megszoktam, már nem is kellett. Pedig még kontaktlencsét is használtam. A kontaktlencse valószínűleg kényelmesebb, ha bírja az ember szeme, de szerintem hosszútávon drágább és ez már frusztrál a szemvizsgálat előtt, hogy ha kiderül, hogy tényleg kell - és szerintem kell -, akkor a kontaktlencse állandó kiadásommá válik...


Ha meg keret és szemüveg, akkor megint szoktathatom magam hozzá, meg egyáltalán napszemüveg kérdés, azt el is felejthetem, pedig hiper-szuper törhetetlen napszemüvegem van, jó lenne, ha lenne ilyen szemüveg is, csak egyszeri díjas, akkor nem frusztrálna, hogy egyszer x összeg.


Mondjuk ebbe eddig bele sem gondoltam, hogy ha a nagyszerű napszemüvegemet kirándulós boltban vettem, akkor tán ugyanaz a cég készít dioptriásat is...


Mert engem az zavart leginkább a szemüveges gimis évemben, hogy folyton attól féltem, hogy eltörik, hogy elfelejtem levenni, mielőtt a pulóveremet le- vagy fölveszem, meg emlékszem, hogy mindkét szülőm - mindig is szemüveges lévén - mindig is úgy vigyáztak és úgy tartottak távol minket, gyerekeket a szemüvegeiktől, mintha aranyból lennének, én meg gyerekek között dolgozom, elvárhatatlan, hogy kevésbé stresszeljen egy szemüveg rajtam, ha tudom, hogy összetörhet...

2023. máj. 15. 09:21
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindegyik drága. Kontaktlencse mellé kell szemüveg is, mert nem mindig tudod használni (pl. ha náthás vagy, nem szabad). Az biztos, hogy a kontaktlencse, ha már bent van, kényelmes, de a tárolás, mosogatás, stb. macerás. Érdemes kipróbálni, és lehet kapni napi lencsét, abból veszel egy csomaggal (30 db), a szavatossági idő végéig alkalmanként használhatod. De ha egy 30 napost veszel és csak egyszer vagy kétszer teszed a szemedbe, 30 nap után akkor is ki kell dobni. A multifokális szemüvegem 230.000 Ft volt, ugyanolyan kontaktlencse negyedévre kiegészítésként 22.000 Ft. Ez 3 db 30 napos, az egyszer használatos drágább. Tehát két és fél évig használhatnék lencsét a szemüveg árából, addigra úgyis új szemüveg kell, mert változik a dioptria. Viszont ez így egy matematikai művelet, de az életben lehetetlen kivitelezni hogy két és fél éven keresztül ne legyen szükségem szemüvegre, azaz első a szemüveg, utána pedig eldöntöd, hogy kiegészíted-e kontaktlencsével, mérlegelve, melyik fajta (napi vagy havi) éri meg neked jobban.
2023. jún. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!