Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Relax lencsével tapasztalatok?

Relax lencsével tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Most vettem új szemüveget, és mivel sokat ülök a gép előtt, relax lencsét kértem bele, ami elvileg tehermentesíti a szemet. Ezzel az új lencsével viszont homályosan látok ha középre nézek, egyedül a lenti dolgok élesek. Telózáshoz tökéletes, de a számítógép velem szemben van és nem alattam, így pedig nem tudom használni a szemüveget. Normális, hogy így látok vele? Lehet, hogy csak hordani kell kicsit, és a szem hozzászokik, és már középre nézve is éles lesz?

2023. máj. 20. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
NEM, ez nem normális, menj vissza az optikushoz
2023. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Elmentem az Ofotértbe, ahol vettem, és azt mondták, szoknia kell még a szemnek az új dioptriát és lencsét, és próbáljam akár csak napi 1-2 órát hordani. Ha nem válik be, kicserélik egy normál lencsére.


Közben neten is utánaolvastam, és azt írják, van egy kis "boost" a lencse alsó részében, vagyis szándékosan ott a legélesebb. Nem értem, ha ez főleg azoknak van gyártva, akik sokat ülnek számítógép előtt, őket hogy nem zavarja, hogy nem középen a legélesebb a lencse? Hiszen a monitor ideális esetben velem szemben van.

2023. máj. 21. 07:25
 3/4 anonim válasza:
Jobb lett azóta, hozzászoktál? Én most állok új szemüveg vásárlás előtt, és nem tudom, hogy relax lencsével legyen, vagy simával. Egyébként bennem is hasonló kérdések merültek fel; oké, hogy a telefont lefelé nézve használom, de a monitort (amit a munkahelyen egész nap nézek) azt a lencse közepén/felső részén át nézve használom.
2023. máj. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem tudtam hozzászokni, és ki is fogom cseréltetni normál lencsére. Ugyanakkor nálam az is közrejátszhat - bár most csak spekulálok -, hogy -10-es dioptriám van, ilyen nagy erősségnél pedig jobban torzíthatnak a lencse különböző tartományai. Olvastam redditen, hogy valaki észre sem veszi, hogy az alsó tartomány élesebb, mert számára egy általános összhatás keletkezik. Nálam változatlanul homályos a lencse közepe, emiatt pedig használhatatlan gépezéshez.


Ja meg sokan írták, hogy a relax lencsét (ami angolul anti-fatigue) az orvosnak kell felírnia. Ezzel szemben nekem az Ofotért dolgozói javasolták, de nyilván sokaknak bevált, különben nem bajlódnának azzal, hogy utána térítésmentesen kicseréljék mindenkinek. Szerintem ha nincs nagy dipotriád, és rendszeresen megfájdul a szemed a monitornézéstől egy próbát megérhet. Legfeljebb te is majd kicserélteted. :D

2023. máj. 30. 00:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!