Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Baj ha erősebb dioptriájú...

Baj ha erősebb dioptriájú szemüveget használok, mint kellene? Milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés
Ma vizsgált egy optometrista, és most látom, hogy mindkét szememre erősebbet írt, mint a szemészorvos pár hete, és így küldte el a megrendelést a szemüvegre. -0,75 helyett -1,00, másikra pedig -1,25 helyett -1,50. Ráadásul első szemüvegem lesz ez.

2023. jún. 8. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Ennyi különbség az égvilágon semmit se okoz. Ez a negyed-dioptria eleve hülye precízkedés. Az én gyerekkoromban még fél dioptriánként határolták be, melyikkel látok már élesen.
2023. jún. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért mentél optometristához, ha egyszer volt szemészorvos által felírt szemüveged? Most már mindegy, meglátod, ha megjön. Ha gyengébb, ha erősebb, nem fogsz vele jól látni, egyből kiderül.
2023. jún. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
2-es: Az optikában ahol a szemüveget csináltatom,mindig ingyenesen megvizsgál előtte optometrista, mielőtt leadják a rendelést. Nem én akartam külön.
2023. jún. 8. 14:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a különbséget nem fogod megérezni.
2023. jún. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Én mondjuk nagyon érzem a -1,5 és -1,75-ös szemüvegem közötti különbséget (az egyik a rendes, a másik a pót, vagyis a szemüvegkereső szemüveg). De ha állami szemésznél voltál, simán el tudom képzelni, hogy az optikában jobb eszközeik vannak és pontosabban tudnak mérni.
2023. jún. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi simán belefér. Egyébként nekem pont államiban mérték be jól a dioptriát, nem pedig optikában.
2023. jún. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem meg igenis érezhető a negyed dioptria...ha lehet ne rontsa el a szemét,mert ahhoz fog hozzászokni
2023. jún. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha fiatal vagy nem szerencsés, mert nagyobb fokú lesz a végleges rövidlátásod. Ezért nem ad a szemorvos soha teljes mínuszos korrekciót 21 év alatt.

De az optometrista szerintem nem írhatja felül azt, amit az orvos a receptre írt. Ez így nagyon üzletszagú.

2023. aug. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
Igy rontjak a hozzanemerto optometristak a szemet. Nyilvan az orvos megprobalta a leheto legkisebb negativ ertekkel korrigalni a rovidlatast, foleg, ha fiatal is vagy hozza, es meg novekedesben vcan a szemtengelyed. Miopia kontrolnak hivjak, a barom foiskolat se biztos hogy vegzett senki meg nekiall felulbiralni?? amugy biztos vagy benne, hogy egyaltalan optometrista vizsgalt? Ha nincs optometrista, siman beallitjak a latszerest vagy akar a recepciost is (!!) szemeket meregetni. Orvosit vegzett, szakvizsgaval rendelkezo szemelyen kivul senkinek sem lenne szabad dioptriakat megallapitani. Az egesz optometrista szakmat ugy minositenem feleslegesse, hogy csak ugy nyekken!
2023. okt. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!