Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kötőhártya-gyulladás kontaktle...

Kötőhártya-gyulladás kontaktlencse használata mellett?

Figyelt kérdés

Körülbelül 5-6 éve hordok kontaktlencsét, és az utóbbi pár évben mióta munkámból adódóan elég sokat vezetek nap mint nap, nyaranta a bal szemem gyakran bevörösödik. Egy kötőhártya-gyulladáshoz tudnám hasonlítani. Este kiveszem a kontaktlencsét, majd reggelre egész szépen elmúlik a pirosság, majd reggel újra berakom a lencsét és napközben fokozatosan visszavörösödik, estére már egész jól látható, és néha kissé homályos is a látásom tőle. Nem gennyesedik, nincs váladék, reggelre nem tapad össze a szemhéjam, csak a pirosság van meg és egy enyhe égő érzés. De ez csak nyáron jön elő, amikor sokat vezetek lehúzott ablakkal. Egyébként szállópor és atka allergiám volt gyerekkoromban, mikor utoljára jártam allergia vizsgálaton. Napi durván ~12 órákat a szememben van a kontaktlencse. Műkönnyet szinte egyáltalán nem használok, valamint a kontaktlencse mosó folyadékot is csak 2-3 naponta cserélem, igen ez az én hanyagságom sajnos.

És 99%-ban csak a bal szememmel történik ez, és csak nyáron mikor lehúzott ablakkal vezetek. Kötőhártya-gyulladás lenne? Vagy nagyobb probléma lehet, érdemes lenne kivizsgáltatni?



2023. jún. 27. 00:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg az a baj, hogy mivel le van húzva az ablak ezért azt a szemedet ami közelebb van az ablakhoz jobban érik a szennyeződések, por, gőzők, gázok stb... és ez bizony megragad a kontaktlencsén is. Érdemes lenne minden nap folyadékot cserélni, illetve tiszta kézzel óvatos ujjbegymozdulatokkal megsimogatni kontaktlencsefolyadékban, hogy a surlódás levigye a koszt. VISZONT azt nem írtad, hogy a kontaktlencse milyen öreg. Általában azt javasolják, hogy félévente, évente cserélni kéne magát a lencsét is. Ha elmennél optikushoz, és rendelnél magadnak egy új párt, és naponta cserélnéd a folyadékot azzal a szennyeződések egyből eltűnnének. Viszont ha már meglátogatod az optikust érdemes lenne elmondani neki, hogy mi a helyzet, lehet kapnál cseppet.


Amit még érdemes megemlíteni, hogy a kontaktlencse szárítja a szemet, csak úgy mint a szél. Ha egyáltalán nem használsz műkönnyet lehet, hogy az is hozzásegít a bajhoz, hogy rettenetesen kiszárad a szemfelszíned.

2023. jún. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Havi kontaktlencsét hordok, és mindig 30 napot használom max a lencsét. Kipróbálom hogy minden nap cserélek folyadékot, bár ha jókat olvastam akkor már mindegy ennél a lencsénél mert már "rajta van a fertőzés".

2023. jún. 27. 07:13
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja és az lehetséges hogy kötőhártya gyulladás, így mint nekem, hogy reggelre szinte 80%ban megszűnik a pirosság? Vagy kötőhártya gyulladásnál tartósan megmaradna amíg végleg el nem múlik? Vagy lehet más fertőzés is?
2023. jún. 27. 09:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy én sajnos nem értek ehhez annyira, ezzel egy orvoshoz de minimum optikushoz kéne fordulnod. De simán lehet, hogy egy enyhe fertőzésed van és a lencse fellobbantja a fertőzést.
2023. jún. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!