Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tényleg nem lehet 0.25-ös...

Tényleg nem lehet 0.25-ös kontaktlencsét csinálni?

Figyelt kérdés

ma voltunk szemorvosnál (vagy nem tudom mi a neve), emrt nem látom a suliba a táblát. meg irta a kartonomat, mert még nem voltam ott. megvizsgálta 3 géppel a szemem, és azt mondta, hogyha nem volt még se szemüvegem se kontaktlencsém akkor nem lehet kontaktlencsém. nem értem miért. utána leültetett egy székre, hogy olvassam le a táblárol a számokat. simán le tudtam olvasni, de a suliba nem olyan közel ülök a táblához. kb 3 méterre ültem a dokinál attol a táblátol, de a suliba utolsó padba ülök, és nem lehet elülni onnan, és nem is akarok. tudom, hogy hülye indok, de nem erősségem a tanulás, és első padba nem lehet puskázni.

mindegy, nem ez a lényeg. és a bal szememre kéne egy 0.25-ös lencse, a jobb szememre szintén. de azt mondta, hogy ő nem tud olyan kicsi dioptriásat csinálni. nem is léztezik olyan kicsi dioptriás, vagy csak ő nem tud olyat csinálni?

a szemüveg nem áll jól, és kényelmetlen is, szoval nem szeretnék azt hordani.

inkább várjak amig romlik a szemem legalább 0.50-esre, vagy elmenjünk másik dokihoz, hátha ő tud 0.25-ös lencsét?


2010. okt. 13. 18:52
 1/4 anonim ***** válasza:
olyan "kicsi"-t kontaktlencsébe nem lehet csináll tatni... de szerintem nem is érdemes, inkább ulnél előre... ha meg nem akkor nem, válassz, a "puskázás" vagy a szemed... a másik meg, h egyből nem adhat kontaktlencsét, pár honapig muszály előtte szemuveget hordani...
2010. okt. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kontaktlencsét nem az orvos csinálja, hanem rendeli. :) És van 0,25-ös lencse, akár pluszos, vagy mínuszos. Nézd meg itt pl.: [link] Keress rá bármely lencsére és nézd meg a dioptriákat. Az viszont lehet, hogy nem írhat még fel neked, azt már nem tudom, de az tuti, hogy lehet ilyen lencséket kapni.

Amúgy nem akarlak lebeszélni, de még neked simán elég lenne egy szemüveg is. Nem kell azt mindig viselned, ha nem akarod, csak legalább órán. Ha sokat erőlteted a szemed, akkor csak tovább romlik. De ezt te döntöd el persze. Én nem papolok neked a szemüveg hordásáról, mert én is így jártam. 14 éves voltam mikor felírták a -0,25-ös szemüveget, az istennek sem akartam hordani. Kb. 4évig kínlódtam, mikor meguntam és k.lencsére váltottam. Nem bántam meg, mert tényleg soha nem szoktam meg a szemüveget és azzal, hogy nem hordtam ,csak többet ártottam. Szóval ha úgy gondolod, menj el egy másik optikába. Bocsi, ha hosszú lett. :D

Üdv

2010. okt. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Bocsi, ha rosszul írtam, nem tájékozódtam rendesen. Most néztem meg pontosan és tényleg nincs minden típusnál 0,25-ös. Amit én használok annál van, csak azt néztem. A többinél nem is nagyon találtam. Lehet az az orvos nem árulja ezt a típust, azért mondta, hogy nincs.

Ennél van pl.: [link]

2010. okt. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, csak egyedileg kell csináltatni erre szakosodott cégnél. Ők bármilyet legyártanak.
2010. okt. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!