Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány dioptriáig tudnak kontakt...

Hány dioptriáig tudnak kontaktlencsét csinálni?

Figyelt kérdés
Szeretnék kontaktlencsét, de -7 dioptriás a szemem. Létezik egyáltalán ilyen erős lencse, vagy ha ilyen rossz az ember szeme, nem is javasolt?
2010. dec. 13. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Nekem van egy ismerősöm, akinek szintén ilyen erős volt a dioptriája, mínusz 7 és feles volt. Főként szemüveget hordott, de volt, hogy kontaktlencsét, pl. lovaglásnál, síelésnél stb... Tehát igen, létezik ilyen szemre is kontaktlencse. Ha érdekel, szerintem menj el egy szemorvoshoz. Amúgy ő megműtette a szemét, így most már csak feles (!!!) a szeme. Láttam rajta, hogy mennyire örült neki, 30 éven keresztül volt ilyen rossz a szeme, nagyon megkönnyebbült. Szerintem amúgy érdemes megműtettni, főleg, ha vkinek speckó szemüveg kell (ami akár lehet 50 E forint is), a műtét olyan 150 E forint úgy kb. de azt nem tudom, még nem kérdeztem. Viszont szerintem inkább egybe 150 E forint, mint sok éven keresztül fizetni a szemüvegeket ill. tartását, vagy a kontaktlencsét, ami évente olyan 30 E forintot emészt föl (saját tapasztalat; folyadék, tok, új lencsék, műkönny, ha szárazabb a szemed stb.)
2010. dec. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
30%

@15.30-

Van itt néhány dolog, amit az emberek nem tudnak a lézeres szemműtétről.

A rövid-és távollátás a szemgolyó deformált alakja miatt van. És azért tartós ez a deformáció, mert az izmok is feszítik a szemet, megtartva ezt a deformációt.

Emiatt a szemek által alkotott kép nem a retinára vetül, hanem a a rövid vagy a távollátástól függően elé vagy mögé.

Na már most ha lézerrel megműtik a szemet, akkor mindössze a szaruhártyát "farigcsálják" meg, mivel az nagy mértékben alakítható.

Az ezután kapott jó látás csak egy illúzió!!

A szemgolyó továbbra is ugyanabban a feszült, deformált alakban marad. Ennek eredményeként az tovább deformálódik (a romlás a lézeres műtét miatt folyamatossá válik).

Azonban az alany ezt nem veszi észre, mivel a "farigcsált" szaruhártya miatt jól láz (illúzió!!).

És végül: Aki most megműtteti a szemét, annak a szeme (alanytól függően) 10-15-20 év múlva nagyon-nagyon el fog romlani. Sokkal rosszabb lesz, mint anno a műtét előtt.

És akkor már semmit sem lehet tenni.

Újra műteni, egész a vakságig...

Ennyit kell tudni a lézeres szemműtétről... ezt valahogy sosem említik... a borsos ár ellenére.

2010. dec. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Ja és hogy a kérdezőnek is írjak (XD):

Szerintem létezik ilyen kontaktlencse.

Viszont: a szemüveg és a kontaktlencse csak RONTJA a szemet!

A világon nem született még olyan ember, akinek a szemét meggyógyította volna a szemüveg vagy a kontaktlencse.

Folyamatosan rontja a szemet mindkettő, ráadásul rossz nézési szokásokat rögzítenek.


Tehát ha valaki se műttetni nem akarja a szemét, se pedig szemüveget/kontaktlencsét nem akar viselni, akkor csak egy út marad: A Bates-féle szemtorna:

[link]


Ajánlom figyelmedbe a fenti weboldalt.

2010. dec. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Anyumnak is megműtötték, és nincs semmi baja vele... Olyan a szeme, mint a sasé. Hát egyenlőre maradok a lencse kipróbálásánál, meglátjuk meg tudom-e szokni magamat szemüveg nélkül, mert már szinte egyek vagyunk. A többit pedig meglátjuk. De utána fogok olvsani az biztos.
2010. dec. 14. 07:23
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Anyudnak most kb. 10-15-20 évig jó lesz a szeme (egyéntől függ).

De garantálom, hogy azután nagyon-nagyon el fog romlani!!!

És én nem riogatni szeretnék... ez az igazság.

2010. dec. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

A sorozatgyártott tömegtermék kategória úgy -10 -12 dioptriáig tart.


E fölött egyedi megrendelés alapján lehet gyárttatni, szinte bármeddig, -20 D-ig biztosan, szinte bármit, kemény, félkemény lágy, tórikus, stb.


A szemműtéttel vigyáznék, visszafordíthatatlan, komplikációk is lehetnek, ráadásul pont azt a részt gyengítik meg a szemben, ami korábban tökéletes volt.


Minél alacsonyabb dioptriát operálnak annál jobb a kimenetel, annál kisebb beavatkozás szükséges.


Úgy max 10-11 D-ig tudnak lézeres szemműtéttel jó eredményeket elérni, utána már csak egyéb ritkább opciók maradnak, pl. műlencse beültetés, ez lehet lencseeltávolítással, ill anélkül is, optikai szempontból állítólag az alábbi beültetett lencse a legjobb.


[link]


de ez már egy viszonylag durva beavatkozás a Lasek-hez képest, még több kockázattal.

2010. dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elég nagy marhaságot mondtál, kedves válaszoló, hogy szemüveggel senki szemét nem javították még meg...


Én az egyik szememre gyakorlatilag vakon születtem. Szemüveggel, takargatással a szemorvos eljutott velem odáig, hogy 14 éves koromra letehettem a szemüveget és mindkét szememre látok, autót vezetek, szgép előtt ülök, mérnök vagyok. Egy szemmel ezt nem lehetne megcsinálni.


A barátom szemét 5 éve műtötték, 5 dioptriát változtattak a szemén, azóta jól lát. Nem hiszek abban, hogy nagy hirtelen el fog romlani a szeme...

2011. jan. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok, és a másodiknak szólok.:

Kár hogy a technika, amivel műtötték még csak 7 éves kb... de az orvosok a jövőbe látnak, hogy MAJD valamikor 10-12 év múlva el fog romlani a szeme -.-

2011. jan. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

-8 dioptriáig mindenféle lencsét gyártanak, a legtöbbet -10ig is, de -12ig lehet venni lencsét

Pár gyártó -20ig is gyárt lencséket, de ezeket már nehezebb beszerezni.

És utána -35ig lehet venni, de ezeket már csak rendelésre csinálják

Úgyhogy nincs miért aggódnod :)

2018. jún. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!