Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ti a kontaktlencsét hogyan?

Ti a kontaktlencsét hogyan?

Figyelt kérdés

Ti mennyire ügyeltek higéniára kontaktlencsénél? Csak mert pl. bnőm most nálam aludt, és simán kezett mosott pár mp alatt, és úgy szedte ki a lencsét.

Nekem az optikus azt mondta mindig ügyeljek a higéniára és jól mossak kezet szappannal.

(1,5 éve van lencsém, ezt meg is teszem minden nap)


A lencsét nem tisztította meg (nekem azt mondták hogy 10 mp-ig kb. dörzsöljem mindig hogy a szennyeződésektől megtisztítsam) csak simán belerakta a tokba.


Ti hogyan szoktátok?


Meg mondjuk mi van ha elutaztok, fesztiváloztok és pl. nincs lehetőség szappannal kezetmosni ilyesmi?


2011. okt. 29. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
én se mindig mosom meg, de egyébként kapni ilyen kézfertőtlenítő izéket, a kezedre kened és gyorsan megszárad, és olyan, mintha megmostad volna.
2011. okt. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van aki nem foglalkozik vele túlságosan, na ők azok akiknek egyszer csak majd be fog gyulladni a szemük és nyöszörögnek és szidják a kontaktlencsét, pedig nem annak a hibája.


Én kezet mosok, normálisan szappannal. Az első válaszoló amit írt sem jó megoldás, mert a kézfertőtlenítő izékbe alkohol van és az nem jó a lencsének. Ez nem egyenlő egy kézmosással.


Megtisztítani is meg kell a lencsét, át kell dörzsölni mindkét oldalát, aki nem teszi az meg tényleg ne csodálkozzon mikor begyullad majd a szeme.


Ha elutazok, fesztiválozok, mindenhol lehet vizet találni, szappant meg viszek magammal, ahogy kéztörlőt is.

2011. okt. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én sose szoktam dörzsölgetni a tenyeremben. Kezet mosok, de nem úgy, mint ahogy egy doki bemosakszik. De olyan is akad, h nincs rá lehetőségem.


Magánszemészhez járok, minden egyes alkalommal alaposan megnézi a szemem. 7 éve van lencsém, sosem volt még csak piros se a szemem. A doki meg azt mondja, h nem is látni rajta még vizsgálat közben sem, h rendszeresen lencsét hordok.

2011. nov. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én is csak simán kezet mosok, szintén pár másodperc. (szerintem ahogy a második válaszoló belekötött az elsőbe, hogy a kézfertőtlenítő nem jó, akkor elgondolkodhat azon, hogy a szappan -mai- miből van, és mennyi adalékanyagot tartalmaz, az mind beleépül a bőrbe, hiába mossa le vízzel, akár 10 percig is. Az se hiszem, hogy jót tenne a lencsének)

Dörzsölni meg akkor kell, ha olyan a tisztítófolyadék. A mai folyadékok olyanok, hogy már nem kell! Rá is van írva a dobozára. Nekem az optikus(ok - több is) mondta már. MOndjuk én előtte se nagyon dörzsölgettem. 12 éve van lencsém, soha nem gyulladt még be a szemem.

2011. nov. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
nekem már majdnem tíz éve van és általában mosok kezet - néha, ha nincs rá lehetőség, akkor nem - de dörzsölgetni én sem szoktam. bő oldatban kell tárolni, nem leejteni :) persze mindenkinek azt mondják, hogy ezzel a módszerrel tisztítsa, de sztem nem létfontosságú.
2013. márc. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekem olyan kontaktlencse folyadékom van amibe csak bele kell rakni a lencsét és nem kell tisztogatni.


Én is mindig rendesen megmosom a kezem, de van amikor nem tudom (pl. kocsiban) nálam általában mindig van kéztörlő ha nem tudnám megmosni a kezem akkor mindig azzal áttörlöm.

2013. júl. 25. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!