Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Új szemüvegnél ez normális?

Új szemüvegnél ez normális?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg a szemüvegemet. Azért mentem el vizsgálatra, mert a munkámból kifolyólag sokat nézek közelre, nap végére homályosan láttam, illetve sokat hunyorogtam. Mindkét szememnél +0.50 dioptriát és -0.25 cilindert állapítottak meg, az AXIS jobb szemnél 050°, bal szemnél 005°. A lencse Essilor.

Mikor felvettem már akkor éreztem, hogy távolra nem oké, minden összefolyik, homályosabb, csak ha hunyorítok, akkor tisztul ki. Közelre nagyon jó, az eddig elmosódott szélű betűket, képeket nagyon élesen látom. Állandó hordásra kaptam a szemüveget. Elmúlhat ez a homályos látás távolra? Az optikában azt mondták, hogy meg kell szokni. Létezik, hogy egyszer csak kitisztul a kép?



2023. júl. 20. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Én a szemorvost szoktam választani szemüveg készítésnél.
2023. júl. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem jó szemüveget kaptál. Menj el másik optikába, és méresd be újra.
2023. júl. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Most két napja hordom. Egyértelműen jobban látok vele már távolra, csak az igazán távoli dolgok homályosak. Azt hiszem várok még pár napot, ha nem lesz rendben, akkor vissza viszem.

2023. júl. 22. 11:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem mínuszos cilinderes szemüvegem van, és elsőre rendben ment a közel és a távol látás, egyedül a lépcsővel voltak gondjaim, ott két három napig korlátnál közlekedtem.

Ha állandó hordásra van szemüveg, akkor annak nem lenne szabad ennyi időt szoktatni.

Mennyire volt pihent a szemed?

2023. júl. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Pluszos cilinderes van nekem. Sajnos az optikában rosszul mérték (vagy én nem tudom) És nekem is homályos volt ugyanúgy távolra... 1 évig elhordtam és mentem orvoshoz megnézetni a szemem és azóta nagyon szuper távolra is :))
2023. júl. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Visszamentem. Egy másik hölgy vizsgált, hozzá teszem, nagyon alaposan. Teljesen mást mért, mint azelőtt. Emellett egy másik típusú lencsét ajánlottak, aminek nem egy pontban van a fókusza (annyira nem értek hozzá, remélem, jól fogalmaztam). Természetesen ingyen cserélik. Remélem ez már jó lesz.
2023. júl. 27. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!