Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemüvegnél normális, hogy...

Szemüvegnél normális, hogy nem tudok benne járni? Részletek lent -

Figyelt kérdés
Állandóra felírtak egy másfeles szemüveget. Nem cilinderes. Ez a második - az elsőt csak tábla, mozi, stb használtam. Most ezt állandóra, de amint kiléptem az optikából majdnem eleszem. Amint lenézek vagy felnézek szokatlan, és nehezebb járni benne. De látni tisztán látok. Az előző szemüveg teljesen más keret volt az cilinderes és abban se tudtam járni. De azt alig hordtam. Normális ez szemüvegnél vagy Ti tudtatok normálisan járni elsô szemuvegnen es nem volt szokatlan?

2015. máj. 22. 09:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy erősebb mint kéne?

Nekem semmi problémám nem volt!

2015. máj. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a szemuveg korlatozza a terlatast, meg kell szokni.
2015. máj. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Általában néhány napig szokatlan, utána pedig azt fogod észrevenni, hogy szemüveg nélkül sokkal rosszabb a látásod, mint előtte volt, ennek az az oka, hogy a szem körüli izmok, amikor nincs szemüveged igyekeznek korrigálni a látást, ha szemüveget viselsz akkor nem kell az izmoknak korrigálni (pl. nem hunyorogsz). Tehát a jelenség normális, de ha mondjuk 1 hétig így látsz, akkor lehet, hogy rossz dioptriát kaptál.
2015. máj. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nálam is így volt 1-2 napig. Megszokod :-)
2015. máj. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam. :) Mindenesetre ha 1-2 hét múlva is így vagyok visszamegyek szemészetre


Köszönöm a válaszokat!

2015. máj. 22. 10:24
 6/12 anonim ***** válasza:
Eleinte nagyon furcsa, meg kell szokni. Aztán új keretnél vagy más dioptriánál majd megint. Pár nap elég szokott lenni, bár elsőre kicsit nehezebb lesz, hozzá kell szokni ahhoz is, hogy nem elég jobbra-balra nézni, a fejedet is mozgatni kell sokszor, holtterek vannak meg minden. Egyelőre vigyázz a lépcsőzésénél és amíg nem szoktad meg, inkább ne vezess (már ha amúgy szoktál :D).
2015. máj. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én sem tudok benne menni, a lépcsőn párszor majdnem leestem, azóta nem hordom utcára, nagyon zavar.
2015. máj. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezek után azt nem értem, hogy miért ilyen miniatűr lencséket csinálnak, miért nem akkorát, mint a napszemüvegeknél? Az egyik leglényegesebb pont az lenne, hogy ne lássuk külön (alul, felül, oldalt) ki a szemüveg mögül, mert az a rész más "sebességgel" mozog, ha forgatjuk a fejünket. Persze, hogy szédül az ember.
2015. máj. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó: az elsőt gimisként kaptam, 18 évesen, 0,75 az egyik lencse, 0,5 a másik. Annak normális méretű volt a lencséje. Jó, ne egy nagy kerek lencsét képzelj el, de a szemem körül pár centit takart alul-felül. A kerete vékony. Mégsem tudtam benne járni. Főleg, ha lenéztem, sokszor "törte meg" a földet, olyan volt, mintha lépcső vagy bucka lenne ott és majd kitörtem a nyakam.

Azt több szempontból nem hordtam... Az osztálytársaim 90%-a torkaszaladtából röhögött, amikor először felvettem és utána hónapokig, akárhányszor felvettem, röhögtek... Volt, aki meg is jegyezte, hogy nem előnyös... Mivel nincs nagy önbizalmam, ez is egy indok volt. A másik meg, hogy 1 - 2 nap után meguntam, hogy kitöröm tőle a nyakam. A harmadik meg, hogy ez nem egy erős szemüveg még, így nem baj, ha nem állandóra hordom.

Így 7 éven át, a mai napig csak a táblához vettem fel gimiben majd egyetemen, de ritkán; igyekeztem inkább az első padban ülni, hogy ne kelljen felvennem és utána munkahelyen néha néha. De már gyenge.

2015. máj. 23. 01:11
 10/12 A kérdező kommentje:
Amúgy ma kölcsönkértem viccből a kollégám 3 dioptriás szemüvegét és a jobb szememmel teljesen jól láttam vele, még el is tudtam olvasni az apró betűket a kivetítőn, de a bal szememmel alig láttam... Viszont a 1,5 dioptriával is ugyanúgy látok, nagyon tisztán, mindkét szemmel.
2015. máj. 23. 01:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!