Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mar egy honapja latok fekete...

Nemtudom de biztosjó kérdése:

Mar egy honapja latok fekete kis dolgokat uszkalni a latoterembe. Ez lehet panikbetegsegtol hogy folyamatosan odafigyelek a testem dolgaira? Szemesznel voltam, semmi gond.

Figyelt kérdés

2023. júl. 26. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
A foltok léteznek , nyomelem vas enzim stb hiany ,lép vérnyomas keringesi zavar, étrendben sok a tartósitó so cukor élettelen salak.
2023. júl. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hat 21 eves vagyok, a keringesi zavar nemhinnem hogy lenne.
2023. júl. 26. 13:47
 3/5 A kérdező kommentje:
Voltam mar ket napos ekg-n is, azon se talaltak semmi elterot.
2023. júl. 26. 13:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugalom!!

Ez ha szabad így mondani, természetes dolog. A szem öregszik. És ne pánikolj be, igen, 20 éves vagy, de anno a természetben az emberi szervezet nem arra jött létre, hogy 80-90 évet eléldegéljen, a szem pedig már 15-20 év után elkezdett öregedni. (Amit persze őseink nagy ívben letojtak, a természetben nem zavarta őket.) Ezeket üvegtesti homályoknak nevezik, és idővel megszokja az ember, és semmi kóros dolgot nem jelentenek. Idősebb korban szinte mindenkinél előjönnek, de fiatalabb korban is már kezdődhet a megjelenésük. (Ami nem jelenti azt, hogy ezek durván gyarapodni fognak, szóval akinek 20 évesen kezdődnek, annak is kb. ugyanannyi lesz belőlük 50 éves korára, mint azoknak, akiknek 40 évesen kezdődnek.)

Annyi az oka, hogy a szemlencsében - ami ugye nem szilárd - kiválnak, és összetapadnak kisebb csomók. Aztán ezek van, hogy el is oszlanak idővel. Pár hétig tartó, nagyobb mennyiségű C-vitaminkúra (2000-5000 mg) sokszor tud ezeken segíteni, de egyébként ha nem zavar, nem kell vele foglalkozni.

Egyébként műtéti úton el lehet őket távolítani, ilyenkor a szemlencse belső anyagát leszívják, és vegytiszta vizet (vagy fiz.sót? már nem tudom...) töltenek a helyére. De hát a franc fog egy természetes dolog miatt ilyen műtéten részt venni. :D

Egyébként sok helyen írják, hogy a retinaleválás is járhat hasonló tünetekkel, de! ott a foltok inkább állandóak, és nem mozognak (üvegtesti homálynál ha mozgatod a szemed, sőt, néha még anélkül is ezek van, hogy lassan úsznak), és retinaleválásnál villódzó fények is meg szoktak jelenni a látótérben. Ezt nem riogatásnak mondom, ha voltál szemészeten, és semmit nem találtak, akkor ez 100,00%, hogy üvegtesti homály, és semmi vészes.

A keringési zavarnak is némileg mások a tünetei.

2023. júl. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem is 20 évesen kezdődtek. Most 40 vagyok, és semmi bajom velük. :) Van egy-kettő, ha felerősödnek, akkor tartok egy C-vitamin kúrát, de egyébként meg semmiben nem akadályoznak. Természetes dolog.
2023. júl. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!