Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet hosszú ideje...

Mitől lehet hosszú ideje folyamatosan fennálló, szűnni nem akaró erős szédülés?

Figyelt kérdés

Kérem aki tud/akar segíteni, olvassa végig, kicsit hosszú de fontos hogy minden részletre kitérjek mert nem találunk erre magyarázatot és már pokol az életem.

Hosszú ideje (május óta) van egy durva szédüléses tünetem, de eleinte csak időszakosan bukkant fel, pár óra, maximum egy-két nap után elmúlt. Júniusban szedtem rá egy hónapig gyógyszert, de az nem használt, tehát nem vírus okozta elvileg, orvosok is kizárták legnagyobb eséllyel a fertőzést.

Most viszont bő két hete (kb. azóta amikor ment az amcsi elnökválasztás) mindennapossá, sőt gyakorlatilag folyamatossá vált a szédülés, ha ülök, állok, fekszem, ha levegőn vagyok, olvasok, gépezek, bármit csinálok, szédülök, de folyamatosan, sokszor ilyen lórúgásszerűen mintha valaki pár másodpercenként fejbe vágna vagy nem is tudom hogy írjam le.

Az egész életem egy pokol azóta. Semmit nem tudok csinálni, vagy ha csinálok is valamit, nem tudok rá koncentrálni, nem élvezem, nem érdekel, mert egyszerűen minden rossz, bárhogy vagyok rosszul érzem magam, szenvedek. Éjszaka borzalmasan nehezen alszom el, sokszor hajnal 4-5 óra mire elalszom, úgy hogy 1 után lefekszem.

Ugye írtam hogy ez május óta van (csak akkor még időszakos volt, nem folyamatos), nyár elején végigjártam több orvost, voltam háziorvosnál, fülészeten, ideggyógyásznál, vérvételen is. Ami biztos:

-fülem (elvileg) rendben van, nem egyensúlyi szerv fertőzése lesz

-vérképem teljesen tiszta, nem cukor, nem vírus vagy hasonló

-ideggyógyásznál azt mondták az áramlásom vagy mim rendben van, nem lát semmi olyat ami okozhatná ezt

-ideggyógyász és háziorvos is elég magabiztosan állította hogy ők kizárnák az olyasmit mint agydaganat meg hasonlók, szerintük ez a pánikbetegségem miatt lehet.

Ugyanis FONTOS: 2017 óta pánikbetegséggel küzdök, de az első években ez csak félelemmel, rohamokkal, hányingerrel járt, ami szintén rossz, de azt tudtam kezelni a magam módján, és ami fontos hogy nem volt folyamatos. A pánik miatt egyébként 2017-ben voltam koponya MRI-n (akkor még ugye nem szédültem), az tökéletes lett, semmi. Ugyan most "biztonság kedvéért" az ideggyógyász beutalt nyáron koponya CT-re kontrasztanyaggal, de bevallom arra nem tudtam elmenni a pánik miatt, azt lemondtuk. De nyáron amúgy is jobb lett az egész, júliustól szeptemberig szinte egyáltalán nem szédültem (és pont ezért zárnám ki logikusan magam is a daganatot és hasonlót, mert az nem fog békénhagyni több hónapra hanem egyre rosszabb lesz).

Illetve nyáron elkezdtem kicsit edzeni, nem túl komolyan csak ilyen tinglitangli módon, de mintha az is segített volna. De azt szeptemberre elhagytam. Egyébként (sajnos) időm nagy részét számítógép előtt töltöm.

Most pár napja ismét sportolok (helyben futás, súlyzó, elliptikus tréner stb.), de már nem segít, úgy tűnik, ugyanolyan rosszul vagyok, sőt.


Szóval köszönöm ha eddig elolvastad, tehát összegezve: pánikbetegség, eddigi mozgáshiány, négy fal közé zártság, túl sok képernyő bámulás: ezek okozhatnak nagyon erős, folyamatos, fluktuáló, kínzó szédülést? Jók az esélyeim arra hogy nincs semmi "komoly" bajom, hanem a pánik és/vagy a székben ülő életmód okozza ezt?

Pánikbetegekhez kérdésem elsősorban, nektek volt ilyesmi? Hogy tudtatok kijönni belőle?


Nagyon kérem bárkinek van valami tippje, tanácsa, tapasztalata, ossza meg velem, mert már nagyon nehezen bírom, éjjelem nappalom pokol, már azon gondolkozom hogy véget vetek ennek mert agy egyszerűen nem lehet élni...

Mit tanácsoltok, illetve kinek volt már hasonló? Minden választ nagyon köszönök, őszintén!!



2020. nov. 20. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Pedig kellett volna az a CT... kontrasztanyaggal agyi ereket is tudnak nézni
2020. nov. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyaki gerinccel mi a helyzet?Az megvolt vizsgálva,egy nyaki röntgen nem árt?
2020. nov. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én még csak harmadik hete kínlódom szédüléssel, mondjuk nálam volt egy vírusfertőzés, viszont egyre inkább gyanítom, hogy ez már nálam is a pánikkal függhet össze, mert este/éjjel rendszerint elmúlik, és mindig valamilyen stresszhatásra erősödik fel.

Nagyon együttérzek veled, tényleg nagyon kellemetlen tünet, se dolgozni, se a gyerekemet ellátni nem tudom, nincs étvágyam, le vagyok gyengülve, és megállás nélkül szorongok. És éjszakánként én sem tudok aludni.

Itt egyébként az a nehéz, hogy vajon a pániktól szédülsz, vagy a szédülés okozta a pánikbetegséget, mert mindkettő előfordulhat.

Azért ha megtaláltad a megoldást, kérlek, írd majd meg.

2020. nov. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és 3.!

Rövid,de hasznos tanács,vizsgáltassátok ki magatokat amilyen alaposan csak lehet,hogy ki lehessen zárni mindent,ekkor nagyon sok az esélye,hogy vagy pszichés,vagy nyaki eredetű,de ha azt állitjátok,hogy pánikoltok,akkor még inkább biztosak lehettek benne,a biztonság kedvéért alaposan kikell ezt vizsgáltatni,ez türelmetlen igényelhet,illetve jó orvosokat(ritka az ilyen manapság).

2020. nov. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Türelmet*
2020. nov. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!