Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Elromolhat újra a szemem?

Elromolhat újra a szemem?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, kb. 4 éve lett szemüvegem. Az OKJ iskolában kb. középen ültem a tanteremben, és nem jól láttam a táblát, ez volt a fő oka. Nemsokra rá elkezdtem a jogsit is, és szükségét éreztem akkor is. Ha jól tudom mindkettő 1,5. Alkalmi viselésből állandó lett, és sajnos ezáltal romlott is a szemem, rosszabbul látok, mint előtte. Kb. 3 hete tettem le a szemüveget, mivel nem kellett mennem sehova olyan helyre. Eleinte rosszul láttam, de sokat javult, megszokta a szemem a szemüveg nélküliséget.


A kérdéseim:

1. Javulhat még a szemüveg nélküli látásom?

2. Ha 1-2 vagy 3-4 órára felveszem, mert pl. olyan tevékenységet csinálok, vagy tévét nézek a szüleimmel, akkor romolhat a szemem? Visszaszokhat a szemüveges időszakra?



2023. júl. 30. 20:53
 1/2 anonim ***** válasza:
A vezetéshez kell hordanod? mármint bele van írva hogy kötelező? Nem javult a szemed csak "hozzászokott" a rosszabb látáshoz. Ha szükséges a szemüveg mert felírták és jobban is látsz vele, akkor hordjad, attól nem romlik ha olyat hordasz amire szükséged van. Hamarosan jobb lehet a helyzet mert előfordulhat egy bizonyos kor után hogy megáll a romlás, de ez sem javulást jelent csak azt hogy nem romlik tovább.
2023. júl. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem 5 fölötti szemem van, leírom az én tapasztalatomat, de a választ sajnos nem tudom. Ahányszor új szemüveget csináltatok, annyiszor romlik le a szemem arra a homályosságra, ami miatt új szemüveget csináltattam - csak éppen mindig egyre rosszabb az a szint. Gyerekkoromban sokszor nem voltam hajlandó felvenni a szemüvegem, még az utcán sem, így kb 20 éves koromra megállt a romlás kb 3nál. Azóta az elmúlt 10 évben 2 dioptriát romlott. A szemész azt mondja, hogy semmilyen szemproblémám nincs a rövidlátáson kívül.. Én is ezen gondolkodtam, hogy talán többször kéne nem viselnem.. Csak ennél a diotriánál ez már nehezebben kivitelezhető, mert kb 20 centiméterig látok élesen. :/ Nyilván egy buszt látok, de a számát már nem tudom leolvasni..
2023. júl. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!