Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyibe kerul egy kontaktlenc...

Mennyibe kerul egy kontaktlencse es a hozza tartozo dolgok?Havi vagy napi kontaktlencse a “jobb”?

Figyelt kérdés

Gyorben.

+3as a szemem,4 eve vizsgaltak ki ezt,azota biztosan sulyosbodott,viszont nincsen meg az anyagi vonzata,szeretnek ra elkezdeni gyujteni.



2023. aug. 14. 05:03
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

A havi lencse jóval olcsóbb.


Meg nem mondom neked mi mennyibe kerül, de egy havi 20 ezerrel számolj, annál biztos nem több.

2023. aug. 14. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha minden nap használod, akkor a havi lencse olcsóbb. Ha csak néha-néha, akkor a napi.
2023. aug. 14. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

A lányom most kezdte a kontaktlencsézèst.

Egy kisvárosi optikában a próbalencse,a betanítással 5000ft- ba került.

Utána ott rendeltem 3 havi lencsét,16500ft,neki

Kb.2000-el drágább az egyik szemère,mert az tórikus.

Az ápolófolyadék 3000ft.

Most neten rendeltem neki napi lencsét,a nyaralásra,az 12000ft,egy havi.

Most megnéztem,amit az optikában vettem,a neten kb.10000ft,lesz 3 hónapra,plusz folyadék.

Ha neked csak sima lencse kell,nem tórikus,az még olcsóbb.

2023. aug. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 qborka ***** válasza:
60%

Ápoló folyadéknak teljesen jó a dm/rossmann saját márkása,valamivel olcsóbb,mint az optikában. Tokot is lehet kapni a drogériákban.


Esetleg készülj műkönnyre is,ha száradna a szemed. Abból is jó a drogériás,ampullas kiszerelés.

2023. aug. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%

Én a napi lencsét nem szeretem, 5-6 óra után már zavarja a szememet, mert addigra megkeményedik. Csak akkor használok napit, ha uszodába/strandra megyek, mert a kontaktlencse nem szereti a vizet, plusz baktériumok is tapadhatnak rá, amik veszélyesek is lehetnek, tehát ha havit használnék ilyenkor, azt is ki kellene dobnom.


Napi lencse még akkor lehet jó, ha a havi lencse valamiért irritálná a szemedet (pl. rosszul aludtál), a napi lencse pedig annyira vékony, hogy észre se veszed, hogy bent van (egészen addig, amíg meg nem keményedik).


Egyébként a havi lencsénél se kell annyira komolyan venni az egy hónapot, ha ritkán használod, a folyadékban szerintem tovább is eláll. Én akkor szoktam cserélni, ha már irritálja a szememet.


Arra még készülj, hogy nem minden lencse tökéletes. Ha bontasz egy újat, és piszkál, bátran bonts egy másikat helyette, mert lehet az előző hibás...Én úgy vettem észre, hogy a lencsék 10-20%-a hibás, de az is lehet, hogy nálam van gond.

2023. aug. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 qborka ***** válasza:

Én simán hordtam tovább,a napi tisztításra figyeltem. A tokot is rendszeresen tisztítottam,cseréltem 8s időnként.


És valóban,nost így eszembe jutott,hogy előfordult, hogy az újonnan bontott lencse első alkalommal elszakadt a szememen.

2023. aug. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Havi gazdaságosabb. Napit ajánlott strandra, de őszintén, ha nem jársz annyit strandra, akkor én a 7db napi lencsét 2 év alatt használtam el.

Maga lencse éves szinten nekem 55000-60000 között van (attól függ, hogy tudok-e 6 hónapos kiszerelést rendelni) (6 havi: 28000 3 havi: 15000) és ehhez kell nekem 2-3 db folyadék, ami éves szinten 10000-15000ft (1db olyan 4500-5000 között van nekem (mindig változik az ára))


Szóval ilyen éves szinten 65000-75000 között van kb. plusz olykor veszek hozzá tárolót, ami 500-1000 között van.

(A lencsét/folyadékot optikából veszek)


És ha hibásan kapsz lencsét, akkor kötelesek ingyen kicserélni. (Már jártam így és nekem kicserélték.) És nem ajánlott tovább hordani, mint 1 hét, mert a lencse anyagja kezd szétesni (nem tudok rá megfelelő szót találni :'D), és belülről se kell tisztítani a tokot, mert a friss folyadék tisztítja. Elég csak a külsejét, viszont ha új folyadékot kezdesz meg, akkor úgyis cserélni kell a tárolót.

2023. aug. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
77%

Nekem havi lencsém van. Először mindenképp nézesd meg a szemed. Attól js függ a kontaktlencse ára, hogy a két szemedd ugynannyi dioptriával rendelkezik-e. Nekem elég érdekes a szemem amire nehéz lencsét találni.


Mivel a szemészeten azt mondták 1 féle kontaktlencse áll rendelkezésre ezért muszáj voltam ezt a lencsét megvásárolni (14 ezer forint körül mozog az ára)


Vannak persze ennél jóval olcsóbb/drágább lencsék is de ez főként a szemedtől függ, a napi lencse nem minden szemtípusra elérhető.

Ha napi rendszerességgel szeretnéd hordani a lencsét akkor a havi lencse jobban megéri. Ha viszont csak hetente 1x-2x hordanád akkor a napilencsét ajánlom.

2023. aug. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!