Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Érdemes 19 évesen lézeres...

Érdemes 19 évesen lézeres szemműtétet csináltatni?

Figyelt kérdés

2023. aug. 15. 15:48
 1/8 qborka ***** válasza:

Várj még pár évet, esélyes,hogy romlani fog a látásod. Ha megállt a romlás, mindenképpen vágj bele.

Nekem kb 22 éves koromban állt be.

2023. aug. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem kb. 14 éves korom óta nem romlott semmit
2023. aug. 15. 15:58
 3/8 qborka ***** válasza:

És milyen szemüveget/lencsét viselsz?


Én azért még várnék vele.

2023. aug. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hány dioptriás a szemüveged kb.?


Ha nagy erőkifejtéssel járó sportot űzöl, akkor ezt jelezd az orvosnak. Mi látszerészként még réges-rég úgy tanultuk, hogy a szaruhártyából lézerrel lefaragnak, és van egy erős réteg ebben, ami ilyenkor gyengül, vagy megszűnik, ezáltal a szem fizikai ellenálló képessége csökken.

2023. aug. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
-7-es a szemem. Futni szoktam, az így nem tudom “nehéz” sportnak számít-e
2023. aug. 15. 16:12
 6/8 qborka ***** válasza:

Wow,el is hiszem,hogy szeretnéd.


Nekem csak -5,0 volt, megváltás.


A hagyományos prk/ no touch prk után simán lehet sportolni,egy max két hét kímélet kell a kezelés után.

A többi eljárásról nem tudok nyilatkozni, többféle van.


Az alkalmassági vizsgálat ingyenes,ott megmondják,melyik jöhet szóba illetve milyen eredmény várható.

2023. aug. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes. Azt mondják, hogy minimum 3 éve ugyanaz kell, hogy legyen ahhoz, hogy megcsináltathasd, hát neked ez megvan.


Viszont vannak már újabb eljárások, amikhez nem kell levágni a szaruhártyát (persze drágább is). Ha van esetleg erre pénzed, akkor érdemesebb lehet azt megcsináltatni.


Azt viszont vedd figyelembe, hogy utána attól még megint romolhat a szemed, ez nem örökké ilyen. És lehet, hogy 7-ről nem tudnak levinni 0-ra csak mondjuk 2-3-ra. Csak, hogy az elvárásaid ne legyenek túl nagyok és nézz utána mi ez pontosan.

2023. aug. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 qborka ***** válasza:

Nekem prk no touch volt,semmi gondom nem volt (kivéve,hogy a cseppektől összeragadt pilláim miatt egy alkalommal nagyon fájdalmas volt kinyitni a szemeimet -de ez azért volt,mert nem tudtam normálisan adagolni a szemcseppet)

Egyébként egy Facebook csoportban többen vannak azok,akiknek mellékhatásként pl durva szemszárazság lépett fel,pedig drágább kezelésük volt.


Vagyis kérdező,ha csak az "olcsóbb", hagyományos prk /prk no touchra találnak alkalmasnak,vagy ez férbele az anyagi keretbe,ne ijedj meg, teljesen jó az is.


Hacsak nem kell az éles közelre látásod ( pl: órás,műkörmös több példa nem jut eszembe) , nem lesz zavaró a kitisztulás folyamata sem.


Egy csoda,varázslat,hogy ott matattak 2 percig összesen a szemeim előtt és amikor felültem az ágyon, láttam a falon az órát,a váróteremben a párom arcát messzebbről....

2023. aug. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!