Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Melyik szemműtétet válasszam...

Melyik szemműtétet válasszam FEMTO smart vagy PRK no touch? (Olvasd el a megjegyzés rovatot!)

Figyelt kérdés

Két szemklinikán voltam alkalmassági vizsgálaton. Mindkét vizsgálat eredménye az, hogy alkalmas vagyok. Azonban az első vizsgálaton kiderült, hogy van egy szakadás a szemfenekemen, ezt a szakadást később (állami kórházban) lézerrel rögzítették. Ez a "lézeres rögzítés" volt a FEMTO smart szemműtét igénybevételének feltétele.


Szerettem volna egy másodvéleményt, ezért kereslet meg a második klinikát, ahol a FEMTO smart kezelést nem javasolták, kockázatosnak ítélték.


A második klinika eredményére hivatkozva fordultam az első szemklinikához, hogy nekik mi a véleményük a kockázatokat illetően. A válaszuk szerint a kockázat elhanyagolható mértékben, de nálam tényleg nagyobb, viszont kockázat a szívógyűrű miatt ép szemfenék esetében is van.


Mindezek alapján én a PRK no touch kezelés felé hajlok, de bennem van a kisördög, hogy a FEMTO smart kezelés esetén a gyógyulási folyamat radikálisan csökkenthető, kellemetlenséggel pedig nem jár.


Kíváncsi vagyok mások véleményére is ezért teszem fel a kérdést.



2023. aug. 15. 21:50
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!