Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Szociális...

Mit csináljak? Szociális szorongás néha nehézé válik és szorongat, de néha úgy érzem elbírom, mert néha meg tudom csinálni. Hosszabban lent a megjegyzésben.

Figyelt kérdés
Nem is tudom, hogy kezdjem. Egyszerűen szorongok szociálisan egyedül boltba menni/kérni bármit is, új dolgokat ki próbálni, egyedül sétálni, saját gimis ügyeket intézni, előadni idegenek előtt... Néha teljesen elhatalmasodik az egész teljesen sok nekem, nagyon nehéz a felnőtté válás nem tudom hol kezdjem. Persze néha teljesen rájövök, hogy csak ennyi volt... képes vagyok ezekre, és sokszor megcsinálom, de szorongás néha borzasztó. Segítséget kérni sem olyan könnyű, nem tudom eldönteni mennyire komoly ez nálam, és azt mondom majd megoldom néha jól megy és sokszor jól is vagyok,hisz nem mindig kell ezzel foglalkozni, de néha meg nehéz. Félek bármit is lépni. Tudom azt fogjátok mondani nincs más megoldás, de ez nem annyira segít rávennem magam és nem is tudom, hogy kezdjek neki.

2023. jún. 28. 22:50
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem az segített, hogy feszegetni kezdtem a szociális határaimat. Valahogy csak erőltettem" úgymond, akkor is, ha a szorongástól remegtem, meg izzadt a tenyerem, hogy egyedül mentem valahova pl sportra, amiben eztán feloldódtam, ill. elvégeztem egy tanfolyamot, ami érdekelt, és arra késztetett, hogy mások előtt úgymond szerepeljek, kiálljak. Hú, iszonyat önbizalom erősítő, ha túlléped a kezdeti, félelemmel, izgalommal teli dolgokat. Szerintem válassz egy olyan hobbit, munkát, ami emberekkel kapcsos, és amiben tehetségesnek érzed magad, és tényleg ügyes vagy benne... A gondolataidat meg tereld el magadról, foglald le magad olyan dolgokkal, amikben kellemesen, de nagyon elfáradsz, és nyugtatsd meg magad, hogy senki sem tökéletes, ha valamit elrontasz, vagy nevetségessé válsz, max. nevetnek rajtad- mondd nekik, hogy örülsz, hogy ilyen kellemes perceket szereztél nekik:) - majd jót röhögsz ezen öregkorodban.
2023. jún. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!