Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi a baja a szememnek? (kép lent)

Mi a baja a szememnek? (kép lent)

Figyelt kérdés

[link]


Orvosnál voltam már, azt mondta. hogy majd elmúlik. Én viszont már kezdek homályosan látni és rettentően fáj.


2010. okt. 16. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező nem vagyok szemorvos, de azt viszont látom, ez egy bevérzés. Sok mindentől lehet. Gyengék a hajszálér erei és valamilyen dörzsöléstől elpattantak, vagy kiugró vérnyomástól, belső szemnyomástól is lehetséges. Esetleg kötőhártyagyulladás is lehet, ami fájdalmas és viszket is. Mivel a szemedről van szó, én felkeresnék egy másik szemorvost.Sürgősen.
2010. okt. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kötőhártyádban (conjunctiva) levő erek pattantak el. Ez lehet magas vérnyomástól vagy kötőhártya gyuszitól (ha ég, szúr, viszket a szemed). Több hétbe is beletelhet (de egy hét alatt már elhalványul), mire teljesen eltűnnek a foltok.

Az erek elpattanásának elvileg nem kellene semmilyen látási panaszt okoznia.


De ha azt mondod, hogy fáj (mondjuk, azt nem említed, hogy milyen jellegű a fájdalom) és homályosan kezdesz látni (pl. azért, mert túl erősen könnyezel), akkor valószínű, hogy kötőhártya gyuszi lehet a dolog. Mondjuk, akkor az egész érhálózatnak erőteljesebben kellene látszania, nem csak egy részének, szóval, nem vennék erre mérget.

2010. okt. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!