Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ezeket a tüneteket mi okozza?

Ezeket a tüneteket mi okozza?

Figyelt kérdés

1 éve kezdődött ez a problémám. Mintás dolgoktól borzasztóan elszédülök. Pl., mintás takaró, mintás ruha, kockás terítő.. Meg az áruházak, sok mindent látok magam elött, és ha keresek valamit, elszédülök a sok terméktől. Ez a szédülés nem is igazán az a konkrét szédülés, sokkal inkább olyan látászavaros szédülés. Nem tudom pontosan elmagyarázni.

Voltam rengeteg vizsgálaton, neurologia, mr, ct, vérvétel, kardiologia..tényleg mindenhol.

Kérlek, ha valaki küzd ilyen problémával, vagy hasonlóval, ossza meg velem, mert nem tudom mit tegyek ez ellen.



2023. szept. 19. 18:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Agy és szem kapcsolat
2023. szept. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt találtam, hogy angolul Visual vertigo a tünetegyüttes neve. Pont az, amit leírsz.


[link]


Az egyensúlyközpont zavarai okozzák elvileg. Itt is említik, vizuális vertigo néven:


[link]


Ajánlanak rá sima tornát is:


https://www.youtube.com/watch?v=kP0sNup_5u4


Illetve szemtornával kombinált tornát:


[link]


Azt írják, ha az egyensúlyközpont (vestibular system) zavara megszűnik, akkor el tud múlni a visual vertigo is.

2023. szept. 19. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat:)

Utolsó. Köszönöm, utána nézek.

2023. szept. 19. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!