Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha verik a gyerek fejét...

Ha verik a gyerek fejét leválhat a retinája?

Figyelt kérdés
Adott egy rövidlátó gyerek akit vertek. Tiniként segített nehéz dolgokat emelgetni, majd konditerembe járt. Később kiderült hogy retinaleválása van, amit hálistennek tudtak kezelni. A retinaleválás pedig erős ütéstől, megerőltetéstől is kialakul. A kérdés az, hogy a fiatalnak a gyerekkori fizikai bántalmazástól kezdődhetett ez a folyamat?

2023. szept. 22. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nem. Ha elkezd leválni, akkor a fizikai behatáskor, és nem vár évekig, és nem is lassú folyamat.

A rövidlátók hajlaosak rá.

2023. szept. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Lehetséges persze, de nem tudjuk itt is amiatt lehet-e. Egyébként a retina leválás lehet lassú folyamat is, van akinél folyamatosan, sok év alatt válik le teljesen, mint pl. volt batátnőmnél is.
2023. szept. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2 és azt mennyi idő után sikerült észrevenni? Mik voltak a tünetek?
2023. szept. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudtak segíteni rajta?
2023. szept. 22. 14:54
 5/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Neki gyerekkorában újszülöttként kezdődött, mert oxigénnyomás rosszul volt inkubátorban beállítva, nyilván akkor még csak nagyon kismértékben indult a folyamat, ergo már onnantól kezdve tudtak róla. Én 38 évesen ismertem meg, akkor már félig volt leválva neki kb., de még látott vele kissé. Semmit nem lehet vele csinálni nála.
2023. szept. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5 ilyet ismerek én is, bár ő már 30 alatt is bottal tudott csak menni (gimiben még látott). Mondjuk sosem tudtam az okát, csak hogy koraszülött volt, de gondolom akkor ugyanez a sztori.
2023. szept. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!