Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Vezetéshez szemüveg kell....

Vezetéshez szemüveg kell. Távolra nem látok olyan élesen, a táblát látom messzebbről, de, hogy mi van ráírva, azt nem. Szemüveggel ez már tökéletes. Hordanom kellene vezetési időn kívül is? Vagy hosszú távon nem korrigál, csak viselés idején?

Figyelt kérdés

2023. szept. 28. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Korrigálni egész biztos nem fog a szemüveg, azt mindig hordani kell. Sőt ez csak romlani fog ahogy idősödsz
2023. szept. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sokáig nem hordtam, fel sem tűnt, hogy mennyit romlott a szemem. Mire újra rendszeresen hordtam már az is gyenge lett, újat kellett csináltatni. Szóval sajnos nem erősödik meg a szemünk attól hogy nem hordjuk
2023. szept. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%

Nekem azt mondta a szemész tinikoromban, hogy addig romlik, míg növök, függetlenül attól, hogy hordom-e, szóval akkor hordjam, amikor szükségesnek érzem. Így lett kb. -1.25, mire felnőttem.


Viszont mégis kellett erősebb szemüveg is, sokáig -1.75-öst hordtam, mert csak azzal tudtam végigolvasni a táblát. Most 2 éve otthon vagyok a fiammal, eltörte a régi szemüvegem, és mikor az újat csináltattam, kiderült, hogy megint csak 1.25 kell (10 év telt el, mióta az erősebb szemüveget felírták). Az mondta a szemész, hogy mivel otthon sokat voltam szemüveg nélkül, kipihente magát a szemem, és valójában az 1.75 túlkorrekció volt. Elvileg az segített, hogy közelre nézéshez mindig levettem az amúgy túl erős szemüvegemet.

2023. szept. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Majd elolvasod közelebbről azt a táblát.
2023. szept. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja el, persze, csak akkor már lehet, hogy nincs időm normálisan lassítani, és vagy satufék, vagy gyorshajtás - ha ugye a tábla vonalában nincs meg a kívánt sebesség.
2023. szept. 30. 11:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Hányas a szemed?
2023. szept. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyik lencse a szemüvegben másfeles, másik 1.75, ha jól emlékszem.
2023. szept. 30. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!