Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha nem veszem észre időben a...

Ha nem veszem észre időben a cukorbetegseget komolyan megvakulhatok?

Figyelt kérdés
2023. okt. 6. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Igen, ha már annyira súlyos, hogy rendszeresen magas a vércukorszinted. A magas vércukorszint károsítja a kis ereket, a retinának lesz baja és attól vakulsz meg. De ha mondjuk évente 1x elmész egy patikába és reggeli előtt megméreted a vércukorszinted, akkor kiderül a baj, mielőtt megvakulnál. (Nem lehet egy sima éhgyomri méréssel kiszűrni 100%-ban a cukorbetegséget, de a nagyon súlyos eseteket ki lehet.)
2023. okt. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem egyik pillanatról a másikra megy, előbb látásromlás lesz, azt pedig észre fogod venni. De más is történhet, férjem nagymamájának pl. amputálni kellett előbb a lábujját, majd térdig a lábát cukorbetegség miatt.
2023. okt. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
A cukorbetegség ilyen szempontból a legköcsögebb betegségek között van. Vakság mellett végtagvesztés és sok más szövődmény is kialakulhat miatt. A legelső és legfeltűnőbb jeleket viszont elég könnyű felismerni: rövid idő alatt bekövetkező jelentős látásromlás, akár 1-2 dioptria is néhány hónap alatt. Ez amúgy “visszajavul”, ha az ember elkezdi kezelni a betegséget. Nagyon gyakori vizelés és emiatt folyamatos szomjúságérzet, a szervezet így próbálja üríteni a glükózt a szervezetből, amivel nem tud mit kezdeni az inzulinhiány miatt. Ezek nagyon korán jelentkező tünetek, szóval ha ilyeneket észlelsz magadon érdemes orvoshoz menni hamar. Nem majd jövőhónapban, meg majd mikor ráérek, hanem minél előbb.
2023. okt. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

Képletesen szólva, elég vaknak kell lenned ha nem veszed észre!


Vannak jelek: szomjúság, elég extrém is akár, szárad a szád, a bőröd, evés után nem sokkal megint éhesnek érzed magad, nehezen gyógyuló sebek a végtagokon...

3-asnak igaza van! Körzeti dokitól kérsz egy átlagos vérvétel + vizelet vizsgálati lapot! ÉHGYOMORRA mész el (különben a cukrod 7.5-8 ig is felmehet) Fájdalommentes (na jó max egy kicsit fájhat ha nagyon béna a nővérke) pisilsz egy pohárba és másnapra biztossan tudhatod, hogy minden rendben van -e!

2023. okt. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem két gyorsan érkező jele volt a cukorbetegségnek, egyik a hirtelen látásromlás volt, a másik a candida gomba elszaporodása, ami a férfi nemiszervemen okozott gombás gyulladást és fitymaszűkületet.

Eleve szemüveges vagyok, így azt hittem csak romlott a látásom. Egy - két hónap alatt 2-3 dioptriát. De mivel egy kis optikushoz mentem ő új szemüveget készített, a látásromlás okát nem vizslatta.

Az állami bőrgyógyászatra 3 hónapos várólista volt, így elmentem egy magánintézménybe, ahol mázlimra egy (idős) egyetemi professzornő fogadott. Azonnal megmondta a tutit, de várnom kellett a beigazolására. Kenetet vett, kérte a háziorvosomtól kérjek beutalót nagy laborra, írt feléje egy levelet, kezdjen kivizsgálni diabétesz irányába. Végül a diabetológián kötöttem ki, beigazolódott, cukorbeteg vagyok. Candida és diabétesz diétára fogtak. (a kettő diéta nagyban fedi egymást) Eleinte nagyon nehéz volt megszokni, főként, hogy így együtt alig ehettem néhány ételt. Majd ez kicsit kellemesebb lett fél év után, amikor a candida diétát el lehetett hagyni. A gombásodás pár hát után teljesen eltűnt. A fitymaszűkületet meg kellett műteni, ezt ismét magánorvosi úton oldottam meg, ill. oldották meg. A kérdés szempontjából a leglényegesebb, a látásom szintén pár hét alatt visszaállt, a régebbi, számomra normál állapotára, vagyis a régi szemüvegem szintjére. Így az új, erősebb dioptriával készült szemüvegem azóta is a szekrény mélyén pihen. Felesleges pénzkidobás volt! Szemem nem romlott a cukorbetegség diagnosztizálása óta eltelt 15 évben! Cukorszintem tökéletes, ez köszönhető a rendszeres orvosi felügyeletnek, de főként a diéta betartásának, a 30 kilós fogyásnak.

Azt persze nekem is elmondták, ha nem kezelnek, ha nem kezelem önmagam, ha nem tartom a diétát, akkor egyértelműen nagy az esélyem a megvakulásra, hiszen szervezetem megmutatta ennek a jelét.

2023. okt. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Rokonomnak a munkaegészségügyi szemészeti vizsgálat során derült ki a cukorbetegsége, így:


szemész: Ön cukorbeteg?

rokonom: Nem.

szemész: De.


Ugyanis már egyértelműen látta a szemész a szövődményt. A vérvétel igazolta a cukorbetegséget (éhgyomri érték 10 fölött). Még így is diéta+fogyás elég volt a kezeléshez jópár évig. Nem vakult meg a rokonom.

2023. okt. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tom742 ***** válasza:
Ha abbahagyod az ellenszegülést, pl. sokszor úgy reagálsz, hogy "NEM!", vagy úgy hogy ""AZÉRT IS!", akkor helyreáll a vércukorszinted, és minden nap zárd le békével a napodat, ne legyen benned harag!
2023. okt. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!