Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha tavolra nem latok jol,...

Ha tavolra nem latok jol, lesz bajom,ha pl laptopozasnal is hordom a szemuveget?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy nem erre valo,de zavar a kepernyo fenye,ezert szeretnek ez ellen vedo lencseket,csak nem akarok meg egy szemuveget,hanem a meglevobe berakatni.

2023. okt. 7. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Aki távolra nem lát, annak általában állandó szemüvege van, tehát mindenhez kell hordani.
2023. okt. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Én távolra nem látok olyan jól, de közelre nem hordok, mert elfárad benne a szemem.
2023. okt. 8. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Először is, a mínuszos szemnek ilyen közelre mindig gyengébb, adott esetben akár semmilyen szemüveg nem kell.

Másodszor, ez nem napszemüveg.

Harmadszor, minden számítógépen le lehet venni a fényerőt.

2023. okt. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#3, tudom,hogy nem napszemuveg,es azt is,hogy a fenyerot le lehet venni,de ettol meg zavaro.

Raadasul a szarazabb szemnek eleve jol esik,ha a lencse miatt kisse "parasabb" kozegben van.

Koszi azert a segitseget...!;)

2023. okt. 8. 21:39
 5/10 anonim ***** válasza:
ez ronthatja a rovidlatasod, en nem csinalnam, hanem vennek egy 0 dioptrias szamitogepezeshez valo masodik szemuveget
2023. okt. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 na hát te biztosan nem vagy szemüveges.
2023. okt. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3 és 5 jól mondja
2023. okt. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szemuveg nelkul kb eletkeptelen vagyok. minusz 5 dioptrias rovidlatast nyertem meg ezzel a hozzaallassal, amit a kerdezo is feszeget, es amit te is nyomatnal itt kenyelmi alapon, szoval nem nyert, dobhatsz megegyszer.
2023. okt. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8.

Rövidlátóként illene tudnod, hogy a rövidlátás oka - pláne ekkora dioptriával - genetikai, és köze nincs ahhoz, hogy milyen szemüveget hordasz. 5 dioptriás szem 20 centiig lát élesen, onnantól kezdve a távolsággal arányosan egyre homályosabb. Mindebből következően természetesen 80 centire kevésbé homályosan, mint 80 méterre, így előbbihez kisebb dioptria is elég. Szívesen.

2023. okt. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A rövidlátás a legtöbb esetben szerzett, genetikai eredet az esetek töredékében van. Na és itt abba is hagytam az olvasást. Ne te okoskodj már egy ilyen kérdésnél, aki ennyire satu vagy hozzá.
2023. okt. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!