Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha azt mondta a szemész, hogy...

Ha azt mondta a szemész, hogy közelre, pontosabban olvasáshoz nem kell nekem szemüveg, akkor mi legyen a kontaktlencsével?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg a szemüvegem, és mivel kontaktlencsét is rendeltem, azt már korábban meg is kaptam, napit, ám azt mondták, hogy ne kezdjem meg a kontaktlencse használatát, ha ez az első, mert mi van, ha mégsem jó, akkor már nem váltják vissza a teljes havi csomagot, ezért külön rendeltek nekem pár napi tesztet, de az még nem érkezett meg.


Örültem, hogy megkaptam vége a szemüveget, mert a házi orvosom meg azt mondta, hogy addig nem biciklizhetek, amíg nincs szemüvegem (pont egy fejemet ért ütés miatt voltam amúgy nála, amikor agyrázkódást vizsgált és feltűnt neki, hogy szemüveg kell nekem, de már a sürgősségin is feltűnt ez az ottani orvosnak, hogy közelebbnek érzékelek dolgokat, mint vannak, sokkal!), és már nagyon hiányzik a biciklizés, viszont mivel éppen a fejemet ért ütés miatt tűnt fel két orvosnak is, hogy rossz a szemem, ha szemüvegem lett volna, tán az törik el és még nagyobb bajom lenne, de főleg más kérdésem, hogy míg a szemüveget le tudom venni olvasáshoz, a kontaktlencsét viszont nem fogom folyton kivenni, ha közel nézek valamit... Akkor váltsam inkább vissza a teljes kontaktlencse csomagot?


Nem is tudtam, hogy édesapámnak két szemüvege van, egy közelre és egy távolra látó, de ő mondjuk tényleg több, mint 70 éves, én meg még csak most kezdtem öregedni mondjuk így 40 után, de nem akarok szemüveget, mert kényelmetlen, zavar, törik, elvész, óvodában dolgozom, a gyerekek miatt is veszélyesnek érzem, szóval most akkor mi legyen a kontaktlencsével? Szoktassam hozzá a szemem a szemüveggel, hogy közelre is vele lássak...? Nem hülyeség ez...?



2023. okt. 31. 18:02
 1/2 A kérdező kommentje:

Az meg egy másik kérdés is lehetne, hogy hol van a közel és a távol különbsége egyáltalán?


És ha közelre nem kell nekem szemüveg, akkor most elrontom a közelre jól fókuszáló szememet, hogy csak torzítva lássak jól...? Nem értem...

2023. okt. 31. 18:03
 2/2 anonim ***** válasza:
Olyankor hordod, amikor nem szükséges félnapokat olvasnod.
2023. okt. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!