Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ez farkasvakság lehet? Tényleg...

Ez farkasvakság lehet? Tényleg nem gyógyítható? Ha ilyen betegségem van akkor egyre rosszabb lesz és meg is vakulhatok?

Figyelt kérdés
Vezetésnél vettem észre, hogy szürkületben nem tudok vezetni, mert hirtelen nagyon homályosan látok. Városban még elmegy ahol több a fény, de autópályán, országúton meg kell állnom ameddig teljesen be nem sötétedik, utána minden rendben, újra jól látok. Amúgy nem vagyok szemüveges, szemészeti vizsgálaton 1 éve voltam utoljára, akkor még ez nem tűnt fel. Minden rendben volt, a latasommal azóta se érzem, hogy gond lenne, csakis szürkületben.
nov. 25. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Talán fáradj el egy szemészhez, mondd el a tüneteid, vizsgáljon meg és majd ő megmondja mi a teendő. Lehet vitaminhiánytól vagy genetikai okokból, itt egy elég jó összefoglaló: [link]


Ha vitaminhiánytól van akkor gyógyítható, ha valamelyik örökletes betegség okozza, akkor különböző megoldások lehetnek, ezzel kapcsolatban ne kombinálj előre, minden eset egyedi.

nov. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Ha törik a hajad, körmöd, bőr, fog problémák,gyakori felső légúti betegségek vannak, akkor A vitamin hiányos farkas vakság lehet. Ahhoz, hogy ennek következtében megvakulj, azért több kell. Gyerek korod óta súlyos alultápláltság.
nov. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, a haj, köröm töredezés az megvan, fog problémák is. Megyek majd szemészetre, de jövőre kaptam már csak időpontot és érdekelt addig is, hogy mi lehet ez, majd a farkasvakságról olvastam, hogy az okozhatja a panaszom és írtak elég ijesztő dolgokat, ezért tettem fel a kérdést
nov. 25. 17:51
 4/5 A kérdező kommentje:
Illetve az is érdekel, hogy sürgős esetnek számít-e ez? Hogy mondjuk elmenjek magánba inkább hamarabb.
nov. 25. 17:52
 5/5 anonim ***** válasza:
68%
Ha már van IP, menj el,de addig pótold a vitamint. Ha már úgyis, akkor a D-t is, azt télen amúgy is kell.
nov. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!